Duphastooonnn

Minamina1234

Postovanje doktore. Ne znam kako da vam objasnim. Bila sam kod svog ginekologa i rekao mi ako mi bude ciklus kasnio da uradim test, pila sam duphaston. Naime popila sam vise (zabunom) pocela sam piti vec otvoreno paklo koje sam imala i popijem 3 vise. Znaci 18 duphastona. Menstruacije jos nema, 2 testa sam radila negativna su. Da li cu dobiti menstruaciju ili ce izostati sto sam popila 3 tablete vise ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacija će nastupiti nekoliko dana nakon zadnje tablete.

Minamina1234

Sta da radim doktore ? Dal da nastavim sa jos jednom dozom duphastona ? Nemam nikakav osjecaj da cu dobit, sem otekih grudi

Minamina1234

I da napomenem da sam odjednom te 3 popila. Ne znam ni sama sta da radim. Dajte mi vase misljenje molim vas

Minamina1234

Postovani bila sam sad kod svog doktora. Bila sam prije 10 dana gdje mi je endometrij bio zadebljam samo 1,0 cm, i pila sam duphastom samoinicijativno da bi se sluznica sad smanjila na 0,70 cm. On kaze da uz ovako tanku sluznicu trudoca nije moguca i propisao mi je opet Duphastone ali da pijem po pravilu. Da li se vi slazete da trudnoca nije moguca uz tako tanku sluznicu ? I ne razumijem od cega je doslo do smanjena sluznice

Ivo Balenović, dr. med.

Slažem se s Vašim liječnikom da trudnoća nije moguća.

Minamina1234

Doktore, molim vas mozete li mi reci zasto mi se endometrij smanjio ? Bio je 1.00 cm, i pila sam duphaston da bi sad spao na 0,75 cm. I dobila sam opet Duphastone. Je li 0,75 cm pretanka sluznica ?

Ivo Balenović, dr. med.

Duphaston 'zaustavlja' rast sluznice. Razlika od 2 - 3 mm je premala da bi mogli govoriti o 'stanjenju' sluznice. Vjerojatno je u pitanju standardna pogreška kod mjerenje.

Minamina1234

Izvinite stvarno sto sam dosadna, neke stvari nisam razumila. Znaci doktor je vjerovatno pogrijesio u mjerenju ? Ja kako znam i kako sam citala i po vasim forumima Duphaston zadebljaje endometrij, inace zasto bi se davao da izazove menstruaciju.

Ivo Balenović, dr. med.

Nije doktor pogriješio u mjerenju nego mislim da je to standardna pogreška u mjerenju. Hormon estrogen uzrokuje rast sluznice maternice, a progesteron (duphaston) zaustavlja rast i priprema sluznicu (endometrij) za trudnoću. Progesteron se luči nakon ovulacije. Ako ne dođe do trudnoće pada razina hormona (i estrogena i progesterona) i nastupa menstruacija. Davanjem Duphastona 'imitira' se normalan ciklus, tako da prestankom uzimanja duphastona nastupa menstruacija (ako nije došlo do trudnoće).

Minamina1234

Poštovani. Vrlo sam zahvalna na vasim odgovorima. Zanima me jos jedno. Rekla sam vam da sam prije popila Duphastone 18 komada, samoinicijativno. I nisam dobila ciklus gdje sam ostala u cudu a testove sam radila gdje ne pokazuju trudnocu. Da bih otisla svom ginekologu i da bi mi on reko. Miina, pogresno si uradila, uzela si na svoju ruku, jer pijenjem 3 odjednom tablete Duphastone se zaustavlja krvarenje. Rekao mi je vidis, ima dosta predispozicija Duphastone ne samo da izazove ciklus. Te mi je dao novo pakiranje i rekao da pravim razmak 7h poslije svake tablete sto sam i poslusala i ovaj put uradila pravilno. Juce sam opet radila test koji je ponovo bio negativan. Da li smatrate da cu dobiti ciklus poslije ove terapije. Juce mi je bila zadnja tableta. Hvala vam unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Nakon prestanka uzimanja Duphastona mora nastupiti krvarenje. Ako krvarenje ne nastupi (a trudnoća nije u pitanju) potrebno je učiniti hormonsku obradu.

Postovani doktore, nekada sam pila Lindinete 20 ali vise ih ne pijem. Ostala mi je jedna valjana kutija pa me zanima mogu li ih iskoristiti za odgodu menstrucije na nekoliko dana ovaj mjesec i kako ih koristiti? Nisam u mogucnosti kupiti duphaston jer se u zemlji u kojoj zivim ne prodaju odnosno ne koriste. Hvala. Lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, počnite ih uzimati otprilike tjedan dana prije očekivane menstruacije. Dokle god ih uzimate, menstruacija neće nastupiti. Prestankom uzimanja tableta, otprilike nakon dva do tri dana doći će do krvarenja.