Negativan beta hcg test

Redpepper

Dragi doktore,
Rizičan odnos je bio 30.03, delimična ejakulacija unutra. Escapelle popijena sat, dva nakon odnosa. To je bilo dan ili dva posle ovulacije.
Kucni testovi na trudnocu radjeni s prvim urinom i to 11, 19, 23, 31, 38, 54 dana od odnosa i svi negativni.
Kvalitativni test krvi radjen 28.05 (59 dana od odnosa) i negativan.
Kvantitativni beta hcg test krvi radjen 31.05 (62 dana od odnosa) i negativan.
U tom periodu 3 menstrualna krvarenja - 11.04 (prvo nakon tog odnosa i Escapelle), 08.05 i 05.06.
Bila su normalna, možda malo oskudnija nego inače.
Čitam po internetu svašta, o tome kako i pored negativnih testova i menstruacija žene trudne - ne verujem u to?
Pitanje: da li na osnovu svega navedenog mogu konačno da isključim trudnocu? (Kvantitativni beta hcg radjen 8 nedelja i 6 dana od odnosa sto bi bilo oko 11 nedelja trudnoce kad bi bila)
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoću možete isključiti sa 100% sigurnošću.

Redpepper

Hvala Vam na ljubaznom odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Anastasija543

Postovani
Nezasticene odnose sam imala 10 i 11.08
Posle 5-6 dana (2 dana kasnjenja) sam dobila menstruaciju koja je bila oskudnija i manje bolna. Zbog toga sam juce (17 dana od poslednjeg rizicnog odnosa) uradila Betu HCG i pisalo je rezultat <0.10
Da li sam prerano uradila Betu ili trudnocu mogu da iskljucim?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoću možete isključiti.

Antonija113

Pozdrav, zanima me koliko je pouzdan nalaz bhcg mjesec dana nakon odnosa?

Ivo Balenović, dr. med.

Tada je nalaz 100% pouzdan.