dvojba

Branka

Poštovani.

Koristim kontracepcijske pilule Triquilar. Htjela bi odgoditi menstruaciju za 3 dana jer imam pregled god ginekologa unaprijed zakazan 03.02. Zadnju pilulu trebam popiti 31.01. U uputstvima piše da nakon te zadnje (31.12) trebam početi s novim pakiranjem. Ja planiram popiti samo 2 od novog pakiranja i onda pauzirati onih 7 dana predviđenih za menstruaciju. Kada krenem uzimati nakon te pauze slijedeće pakiranje da li uzimam novo sa 21 pilulom ili ono već započeto sa 19 pilula? Da li to utječe na uobičajenu pouzdanost pilula? Ima li kakvih nuspojava? Ili je možda pametnije prekinuti 7 dana ranije tj. oko 24.01 sa uzimanjem pilula?

Unaprijed zahvalna.

Prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Branka,
ako produžite uzimati HK (Triquilar) još 2 dana (ukupno 23 dana), tada nakon pauze od 7 dana trebate početi s novim pakiranjem (21 dan).