savjet!!!

Uplašena

Poštovani,
nedavno sam doznala da sam zaražena HPV-om i to i "low-risk" i "high-risk" tipovima, a papa test bio je trojka.Sada još čekam nalaze aeroba i anaeroba.Ginekologica mi je objasnila da je virus veoma opasan, da se ne može potpuno izliječiti i da može uzrokovati rak grlića maternice.Zanima me koje su metode liječenja, koliko su lijekovi dostupni i kako se kreću njihove cijene, te kolika je njihova efikasnost?
Unaprijed Vam se zahvaljujem,

UPLAŠENA

Prof.dr. Marina Ivanišević

Uplašena, nemojte biti postoje jeftiniji lijekovi poput betadin vaginaleta, sve do interferonskih injekcija, ali kod CIN III se one ne primjenjuju. Sada će trebati kolposkopija i biosija da se vidi istinski stupanj promjene i dalje odlučiti, ukoliko i PHD bude CIN III tada se još može neko vrijeme kontrolirati češćim papa testom. Važno je da kod odnosa primjenjujete prezervativ zbog spriječavanja daljnjih i novih infekcija.