E.coli i Streptococcus ß haemolyticus grupe B u rodnici

AndreaAG

Poštovani,

Molim Vas Vašu pomoć. U 02 mj. ove godine operirane su mi ciste na oba jajnika. Prije operacije bris cerviksa je bio sterilan. Citološki i histološki nalazi su bili uredni i cijela je operacija prošla u redu. 4 tj.nakon toga sam zbog bolova u donjem dijelu trbuha završila u bolnici gdje mi je dijagnosticirana upala jajovoda i E.coli zbog koje sam ležala na odjelu 8 dana i primala garamycin i klindamicin kroz infuziju. Nakon terapije su ponovljeni brisevi te je nađen Streptococcus B grupe, za koji sam ponovo dobila terapiju, ali Eritromicinima (po antibiagramu). Nakon terapije sam ponovila briseve te je ovaj puta nađena ponovo E.coli i sada Enterokok. Za koju sam ponovo dobila terapiju Eritromicinima. Nakon te terapije sam mislila da će sve proći ok i da ću se više riješiti tih bakterija, ali nakon ponovljenog brisa 13.06.2014. ustanovljeno je da imam i dalje E.coli i sada Streptococcus ß haemolyticus grupe B. Moram napomenuti da sam 28.04. također ležala u bolnici zbog operacije kile prepone koju sam dobila nakon operacije u 02. mj. Te da, uz to, bolujem od H.pylori i kroničnog gastritisa i refluksa I stupnja (ne znam da li je povezano, ali čisto informativno). Doktore, molim Vas Vaše mišljenje što da radim dalje i kako da se izliječim od tih bakterija. Htjela bih početi raditi na bebi, ali uz sve ovo, praktički je nemoguće.

Hvala na pomoći.

Lijepi pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pustite da prođe dva- tri tjedna pa ponovite cervikalne briseve.
Promjenit će se terapija prema antibiogramu uz svakako i terapiju partnera.
Neki put je potrebna opetovana terapija.