E.colli i ureaplasma u trudnoći

Leptirica89

Poštovani,imam 29 godina.Nedavno sam u isto vrijeme saznala da sam trudna i da imam urinarnu infekciju. U pitanju je e.colli.Pored toga,prije nekoliko mjeseci bila sam pozitivna na ureaplazmu.Ja i suprug smo dobili doksiciklin i nismo se testirali nakon toga,jer je doktor rekao da nema potrebe.Zanima me da li su ove baktrije opasne?Bojim se da ću izgubiti bebu koju čekamo godinu dana.Imate li neka iskustva Vaših pacijentica koja bi me mogla ohrabriti?Hvala Vam!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana uroinfekcija E colli je česta u trudnoći i ne bi trebalo biti nikakvih problema. Javite se liječniku radi terapije prema antibiogramu. Što se ureaplazme tiče dobili ste odgovarajuću terapiju koja djeluje na istu. Preporučio bi da ponovite briseve na ureaplazmu. U čak 75% zdravih spolno aktivnih osoba postoji kliconoštvo. Dakle ne znači da će infekcija ureaplazmom nužno dovesti do komplikacija, ali su one moguće, pogotovo kod osoba smanjenog imuniteta.

martad12

Poštovani,

U 30 tt trudnoće sam, u brisu rodnice pronađena je E.colli te mi je prepisan Cefuroxim 2×1.
Da li je taj antibiotik siguran za plod?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, antibiotik ne može naštetiti trudnoći niti plodu.