Mogucnost trudnoce

Lelam67

Postavani.
Imala sam nazivan „petting“ sa momkom navecer 14.10.20. Nasi genetali nisu bili jedno na drugom, ali je svrsijo na moju od pozadi na pozadinu; nakon toga sam osetila da je moja vagina kvasna bila skroz od njegove sperme. Zadnja mens mi je bila od 02.-06.10., Neredovan mi je ciklus, al od prilike 34 dana. Dali je moguce da sam trudna od toga? Jer ipak, bila sam veoma vlazna, i jos mi je svrsijo... strah me da sperma nije odplivala tamo gdje joj nije mesto

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, mogućnost trudnoće na taj način je samo teorija.

Gold0gold

Postovani,
13.10 je pocetni dan zadnje menstruacije,ciklus traje 30 do 32 dana.Nezasticeni odnos,sa prekinutim snosajem izvan rodnice je bio 24.10.jel postoji mogucnost trudnoce i radi sigurnosti jel potrebno uzimati tabletu Ellaone i ako je,jel sad vec kasno?
Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana i bez ejakulacije u rodnicu, što isključuje mogućnost trudnoće. Ukoliko želite biti potpuno mirni možete uzeti tabletu.

owr23

Poštovani,
Dali je moguća trudnoća na najplodniji dan odnos je bio s kondomom koji nije provjeren ali se ejakulacija dogodila izvan rodnice. Imali smo jos odnosa i svaki je bio zaštićen kondomom i ejakulacija nakon odnosa, pa pitam dali je moguce neko oštećenje na kondomu koje nije primijećeno i predsjemena tekućina da uzrokuju trudnoću. Menstruacija bi trebala doći za 10-tak dana grudi su mi dosta osjetljive.
Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Trudnoća nije moguća.

bombon505

Poštovani! Imam neredovite cikluse. Posljednji je bio u najvećem rasponu do sad, 51 dan. Noć prije ovulacije imala sam vrlo kratkotrajan nezasticeni odnos bez ejakulacije. Nisam znala da će biti ovulacija, vodila sam se kalendarskom metodom koja je ispala netočna, jer sam dan poslije odnosa posjetila ginekologa zbog krvarenja. Uzv-om je utvrđena ovulacija i ovulacijsko krvarenje. 23. dan poslije odnosa napravila sam kućni test koji se pokazao negativan. Od toga je prošlo 6 dana a ja još nisam dobila menstruaciju. Jedino me grudi počele boljeti. Dosta sam pod stresom. Trebam li ponoviti test? Ne uzimam oralnu kontracepciju zbog dvt uzrokovane istom. Još molim odgovor hoću li nakon dvt ikad smjeti ponovo uzimati oralnu kontracepciju u nekoj dozi? Hvala Vam.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na vrijeme proteklo od odnosa, test je pouzdan. Zbog dvt kod vas postoji kontraindikacija za oralne kontraceptive.

bombon505

Poštovani, nova sam na forumu. Ne vidim svoj prvi upit. Postoji li mogućnost da je test trudnoću lažno negativan, 23. dan od nezaštićenog odnosa bez ejakulacije i koji se dogodio dan uoči ovulacije? Ne znam početak slijedeće menstruacije zbog neredovitog ciklusa, posljednji je trajalo čak 51 dan. Prisutna je samo bolnost grudi, 6 dana nakon testa. Trebam li ponoviti test? Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, 23 dana nakon odnosa test je vrlo pouzdan. Ako se želite u to uvjeriti možete ga ponoviti.

bombon505

Poštovani, hvala na odgovoru i isprike zbog ponovljenog pitanja. Drugi problem koji me muči je trajanje neredovitih ciklusa. Prethodni 51 dan, tekući 48. dan još uvijek bez pojave menstruacije. Inače, maksimalno je bilo 40 dana. Trebam li se obratiti liječniku da potakne krvarenje? Je li to oligomenoreja? Zbog već navedene dvt kontracepcijom pretpostavljam ne mogu ništa regulirati.

Ivo Balenović, dr. med.

Potrebno je uraditi kompletnu analizu hormona (spolni hormoni, hormoni hipofize i štitnjače) i uzv pregled. Prema tim nalazima će se ordinirati odgovarajuća terapija.

Mateja123

Dobro vece...ovako zadnji odnos sa imala sa deckom 24.10 tad su mi bili plodni dani..sex je bio nezasticen i svrsio je u mene...za 10 dana sam imala blagi roskasti iscjedak koji je trajao nekih 3 dana....ali 9.11 sam dobila menstruaciju i trajala je 5 dana ko i inace...sad me vec par dana boli tj vise blagi grcevi tu i tamo u predjelu maternice i desnog jajnika...od simptoma imam samo mucninu i osjetljivost grudi...dali je moguca trudnoca ili nije...hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacija (ako je bila prava) isključuje trudnoću. Možete se u to uvjeriti tako da uradite test.

Marija435

Pozdrav!
Zanima me je li moguce (makar teoretski)... Od rizicnog spolnog odnosa proslo 4 mjeseca, ja sam svaki mjesec dobila menstruaciju na vrijeme, normalne boje ali u trajanju od 2- 3 dana. Postoji li mogucnost da sam svejedno trudna? Unatoc krvarenjima 4 mjeseca...

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Marija435

Hvala na odgovoru.
Imate li pretpostavku zasto bi ciklus mogao biti kraci? Takoder, uplasila sam se jer me poceo bolit trbuh ovih dana i citala sam da zene na forumima pisu kako su imale menstruaciju prvih 5 mjeseci trudnoce i nikakve druge simptome... tako da nisu ni znale sa su trudne. Znam da se ne trebam brinuti ali eto jesam zbog takvih informacija...

Pozdrav, postovani doktore.

Menstruacija mi je zavrsila 24.10., a nezasticeni spolni odnos sam imala 25.10., pri cemu je partner ejakulirao u mene, znaci odnos je bio za vrijeme neplodnih dana, ali ja sam ipak popila za svaki slucaj tabletu za dan poslije nakon 2 dana..
E sad, menstrucija mi je trebala doci 21 ovog mjeseca ali jos uvijek je nisam dobila, pa me zanima postoji li mogucnost trudnoce jer inace mi menstrucija nikad toliko ne kasni, zna mi kasniti po dan dva ili doci prije. Jel moguce da mi se ciklus poremetio zbog tablete?

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru!

Ispricavam se, tek sada vidim da sam napisala krivo kada sam trebala dobiti menstruaciju.
Trebala sam dobiti 16.11., a ne 21.kako sam napisala.

Marija435

Oprostite na smaranju
Zaboravila sam spomenuti kako u zadnje vrijeme primjecujem malo tamniju crtu ispod pupka (kao linea negra) te me sada i to zabrinjava... je li 100 posto nisam trudna zbog onih klasicnih samo kracih krvarenja koje sam imala 4 mjeseca?
Na zalost test sada ne dolazi u obzir