Test za utvrđivanje trudnoće

ivan505

Poštovani doktore,
zanima me koliko je vjerodostojan test na trudnoću s tim da je cura dobila menstruaciju na dan kada je trebala dobiti, ali je posumnjala da je to lažna menstruacija i tjedan dana nakon dobivene menstruacije je napravila test na trudnoću i još jedan dva tjedna nakon dobivene menstruacije, s tim da je oba radila u popodnevnim satima, a ne na prvi jutarnji urin. Prvi puta je koristila PrimaStick a drugi puta ClearBlue digital, zadnji odnos nam je bio prije mjesec dana, znači nije ih bilo poslije dobivene menstruacije i oba testa su pokazala negativno. Znima me jesu testovi vjerodostojni s obzirom da nisu rađeni na prvi jutarnji urin, a od odnosa je prošlo više od mjesec dana i menstruacija je došla na vrijeme. Unaprijed Vam hvala na odgovoru.
Lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da su vjerodostojni. Ako je dobila menstruaciju na vrijeme, čemu test?

ivan505

Puno Vam hvala na odgovoru.
Nakon menstruacije je pocela sumnjati da je ista bila lazna i nikako nije imala mira dok nije napravila test i opet nakon tjedan dana jos jedan, iako je menstruacija trajala kao inace i bila jednaka obimom i sadrzajem. Hvala Vam sto ste ju umirili i Vasim strucnim misljenjem.
Svaka cast sto ovako predano i strucno svakodnevno odgovarate na pitanja, Vasa volja je za svaku pohvalu! Zelim Vam puno uspjeha u daljnjem radu i sve najbolje u privatnom zivotu.
Lijep pozdrav i jos jednom najljepsa hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim lijepo.

xxl-l na eks

Poštovani,
koliko je sigurno raditi test za utvrđivanje trudnoće mjesec i pol nakon odnosa, s'tim da se desilo krvarenje (koje je uranilo te se sumnja da nije menstr.) i to prije 10 dana. Test je "Unitest" , osjetljivost 25. Koliko posto će dati tačan odgovor, pri pravilnom korištenju i jutarnjem urinu?

Sofija04

Poštovani doktore,

Menst. mi kasni punih 12 dana. Zadnji odnos sam imala 01. svibnja. Danas sam kupila test na trudnoću GRAVIGNOST Ultra, uradila ga u popodnevnim satima i bio je negativan.
Interesuje me koliko je pouzdan isti i da li je moguće da pokaže eventualnu trudnoću iako je od odnosa prošlo tek nekoliko dana.
Unaprijed se ispričavam ako je pitanje prethodno negdje postavljeno, ali zbog manjka vremena a viška obaveza nisam u mogućnosti sve čitati.

Nadam se Vašem odgovoru i unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Xxl gotovo 100%. Sigurno će biti pouzdan nakon toliko vremena od odnosa.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana sofija, dakako da test nije pouzdan nakon par dana od odnosa.ne radi se o trudnoći ako je to pred par dana bio jedino odnos u ovom ciklusu.

Sofija04

U mjesecu travnju sam imala odnos, tačnije 18. travnja, i nakon toga tek 01. svibnja. Prethodna mens. je bila 06. 04. i trajala je 7 dana. U ovom mjesecu je izostala.

Sofija04

I da, moram se ispraviti, mens. mi kasni šest dana. Greškom sam upisala 12.

Hvala Vam na odgovoru doktore.

Dejan Šakoronja, dr. med.

18.4 ste imali odnos tijekom plodnih dana. Napravite test zbog tog odnosa.

xxl-l na eks

ja sam uradila test, jutros, i pokazao je jednu crticu. ali muci me to sto je pored nje bila kao neka tackica, koja se skoro i ne vidi. Linije druge nije bilo nikako. big-smile nisam u mogucnosti da ponovim test, pa sta bi to trebalo da znaci?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da se ne radi o trudnoći.

Sofija04

Poštovani doktore.

Naime, danas sam imala odnos sa dečkom i došlo je do pucanja kond. u trenutku izbacivanja tekućine. Zabrinuta sam pa me interesuje Vaše mišljenje. Zadnja mens. je bila 12. 05. i ovo je jedini odnos koji smo imali u ovom mjesecu.

Unaprijed zahvalna.

Lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Savjetujem postkoitalnu pilulu ako ne želite trudnoću.

Sofija04

Hvala Vam doktore mnoog.
Iako, nisam u mogućnosti doći do pilule s obzirom da sam na putu. A ovdje gdje se nalazim, u slobodnoj prodaji ne postoje te pilule.
Zanima me još samo, prema Vašem mišljenju, kolike su šanse za trudnoćum, naravno ako mi uopće možete dati odgovor na to pitanje.
Inače ciklus mi je svako 30-31 dan.

Hvala puno,

Sofija04

I da ne zaboravim, prilikom ejakulacije, dečko je već izvadio svoje spolovilo osjetivši da je zaštita pukla, tako da je većina sperme izašla van, međutim ipak nije siguran da li je u tim milisekundama djelimično ejakulirao u rodnicu. Samo iz tog razloga Vam se javljam opet kako biste mi rekli da li su šanse za trudnoću velike ili minimalne?

Još jednom, hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šanse svakako postoje no ne mogu znati kolike su.

Sofija04

Poštovani doktore, kao što sam Vam i pisala 27. 05. o situaciji koja mi se dogodila (odnos, pucanje zaštite) pa povodom toga željela bih dodati da mi se od jutros događa nešto čudno. Naime, osjećam bolove ili grčeve u donjem dijelu trbuha, kao i kada trebam dobiti mens. S obzirom da mi je prošla mens. bila 12. 05. a pretprošla 06. 05. zanima me o čemu se ovdje radi prema Vašem mišljenju?
Je li moguće da se dogodila trudnoća i da se tako brzo javljaju simptomi (a odnos sam imala u ponedjeljak) ili pak mjesečnica dolazi?

Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kakva trudnoća? Uskoro će doći menstruacija.