Eklampsija!!!!

tonkyy98

Pozdrav. U prvoj trudnoći prije 16.mjeseci sam imala preeklampsiju i eklampsiju. Oko 30 tjedna trudnoće mi je dijagnositiciran visoki tlak i proteini u urinu. Rodila sam na Carski rez u 37. Tjednu trudnoće. Beba je bila niske porođajne težine i visine zbog zastoja u rastu. Kasnije se uspostavilo da je bio infrakt i posteljice. Imala sam i jedan eklamptički napad prilikom primanja anestezije pri porodu. Kasnije sam obavila ginekološki pregled i papa test bilo je sve u redu, visok tlak više nemam. Zanima me da li je moguće da se to ponovi opet u drugoj trudnoći i ima li razloga za brigu jer bih htjela još jedno dijete. Hvala vam unaprijed!!?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, mogućnost preeklampsije postoji i u drugoj trudnoći, no ne znači da će se sigurno ponoviti. Biti će potrebne češće kontrole i terapija antihipertenzivima