Čudna menstruacija

LittleTena

Menstruaciju sam imala 26.2, 11.3 sam imala rizican odnos (ejakulacija van, ali nakon 10min penetracija 2-3puta)sutradan sam popila pilulu ellaone, 24.3 sam isla ginekologu (papa test, ultravuk sve u najboljem redu), 6.4 sam dobila menstruaciju (kasnila je) i bila je malo slabija nego inače i trajala je 5dana (inace traje 7), ujedno sam pocela piti i Lindynette pilule te sam cijeli ciklus imala smedi iscjedak. Nisam imala mira i 15.4 sam napravila betu koja je bila <1.20 (negativna). Zadnja mesntruacija je bila 30.4 i trajala je isto krace nego inace, 4 dana s tim da je zadnji dan bio smedkasti iscjedak. Pilule sam prestala piti jer se nisam isjecala najbolje dok sam pila prvi blister. Unazad par dana (oko 10.5) krece lagano probadanje u jajnicima i osjecaj neke napetosti u donjem dijelu trbuha. Iscjedak nemam nikakav. Mesntruacije mi variraju od 30-35dana. Imam li razloga za zabrinutost? Da li je ipak moguća trudnoca? Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoća je isključena. Slabija menstruacija je uobičajena kod žena koje uzimaju pilule. Bolovi u jajniku su vjerojatno posljedica ovulacije (do koje je došlo nakon prestanka s pilulama)

ketty3

Poštovani,
Imam problem s menstruacijom. Isprva mi je kasnila 12 dana što sam pripisala velikom stresu i izostanku ovulacije koju uopće kroz travanj nisam osjetila. Zadnja uredna menstruacija bila je 03.04.2021. nakon čega mi je uz kašnjenje došla 13.05.2021. ( potpuno urednog krvarenja kao i inače)Problem je sljedeći, ja sam prije nekoliko dana osjetila bolnost dojki kao inače pred menstruaciju a danas mi je menstruacija ponovno nastupila nakon 11 dana. Inače sam urednog ciklusa 27-30 dana, imam 27 godina, 55 kg 160 cm, nemam ginekoloških problema izuzev bolnih ovulacija. Često posjećujem ginekologa otprilike 2 puta godišnje minimalno. Ne znam u čemu je problem s ovom menstruacijom? Što se je moglo dogoditi? Trebam li nakon menstruacije posjetiti liječnika? Inače nemam cisti, uzv uredan, pape uz blagu upalu, jedino što imam još jest ureaplasma no ostalih ginekoloških problema nisam imala. Molim savjet.

ketty3

također, dva puta sam cijepljenja s Pfizer cjepivom. To je me također zbunjuje, nadam se da će se ciklus ustabiliti s obzirom da sam čitala da i cijepljenje može poremetiti ciklus

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, stres (i posljedični hormonski disbalans) je čest uzrok remećenja ciklusa. Krvarenje koje je nastupilo 11 dana nakon menstruacije je vjerojatno ovulacijsko krvarenje, no bez pregleda to ne mogu tvrditi. Savjetujem da uradite hormonsku obradu.