Ellaone

Poštovani doktore!
Inače mi je ciklus uredan, traje 27-28 dana osim zadnjeg u kojem mi je menstruacija uranila 3 dana(25.1.). Spolni odnos sam imala 11.2.ujutro pri čemu je došlo do puknuća kondoma. Ejakulacija se dogodila izvan rodnice no nismo sigurni je li u cijelosti. 10-ak sati kasnije popila sam Ellaone tabletu. Trenutno mi menstruacija kasni već drugi dan pa me zanima ima li razloga za brigu po pitanju trudnoće?
Jos da napomenem da sam prije otprilike mjesec dana imala gljivičnu infekciju pa je li moguće da ima neke poveznice i s time?
Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno je pilula poremetila ciklus. Ako se želite uvjeriti uradite test na trudnoću.

Vb7

Poštovani,
Već 2godine pijem kontracepciju belaru, te sam ovaj mjesec na početku kutije zaboravila popiti jednu tabletu, par dana nakon toga sam imala nezaštićen odnos a ejakulacija se desila izvan. Otprilike 12 sati nakon sam popila ellaone te vidjela na aplikaciji za praćenje ciklusa da su bili plodni dani ali ne ovulacija. Belaru sam nastavila piti normalno i sada sam na pauzi od 7 dana. Danas je 3 dan stanke i trebala sam dobiti menstruaciju. Već sam jednom popila ellaone i odgodila mi je menstruaciju na tjedan dana. Ovaj put sam primjetila i bijeli iscjedak za koji sam čitala da može biti znak trudnoće. Je li moguće da je to u pitanju?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako pijete kontracepciju, tada nemate plodne dane. Ako se propusti jednu tableta tada postoji samo teoretska mogućnost ovulacije. Moguće da je Ellaone poremetila uobičajeni ciklus.