Epiduralna

anita

Poštovani,
Molila bih odgovor na pitanje o tome kada se daje epiduralna. Naime, kolegice (koje su rađale u različitim bolnicama) su mi iz vlastita iskustva pričale kako su ih liječnici po dolasku u rodilište prvo uvjeravali kako je još prerano, a zatim da je sada već prekasno. I tako su ostale bez epiduralne. Je li možda problem u njenoj cijeni? Koliko to uopće košta ako trošak ne bi pokrivalo socijalno?
Hvala.

Prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Anita,
indikacija za epiduralnu anestezija su bolni trudovi. Obično se daje kad je maternično ušće otvoreno 4 ili više cm. Sve troškove poroda pa tako i troškove epiduralne anestezije plaća HZZO.