Ranica!

SANY

Dobar dan!Imam 26 godina i nisam radjala,prije godinu dana skinula sam polip sa grlica maternice i ostalo je sve u redu,kao i papa test,i jucer ne ginekoloskom pregledu receno mi je da imam ranicu,da li je ranica mogla nastati od skidanja polipa,da li je opasna i koji su uzrocnici ukoliko se nelijeci ranica,unaprijed hvala!

Prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Sany,

Ukoliko je PAPA nalaz uredan ne treba te razmišljati o "ranici", koje je u vašoj dobi čest, ali normalan nalaz.