Escapelle

Redpepper

Dragi doktore,
Samo da javim da je menstruacija stigla vece pre ocekivane. Kolicinski je bila slucna svim drugim, mislim da je samo trajala dan ili pola dana krace.
Jutro na dan kada je uvece stigla, sam uradila kucni test i bio je opet negativan.
Jel da smatram da je ovo bila menstruacija? Nije bilo nikakvog prethodnog krvarenja nakon uzimanja Escapelle.
I naravno, trudnoce nema?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

To je bila menstruacija, nema razloga za brigu.

Redpepper

Hvala Vam doktore. Mene je brinulo to sto je bilo malo manje nego obicno ali verujem da je to zbog tablete.
Pozdravi

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Redpepper

Dragi Doktore,
Znam da zvuci glupo, ali radila sam test kucni clearblue 18.04 (iako je menstruacija nastupila 10.04 uvece) sto je 19 dana od odnosa i 20 ili 21 dan od ovulacije. I taj test je bio negativan.
Bojala sam se da menstruacija nije bila prava ili ne znam ni ja vise sta.
Cilusi su mi 26 dana.
Jel sad ovo sigurno sve u redu? Na osnovu podataka svih.

Ivo Balenović, dr. med.

Sigurno se ne radi o trudnoći.

Redpepper

Dragi Doktore,
Opet ja.
Kao sto znate iz prethodnih poruka, 30.03 sam imala nezasticen odnos i odmah nakon sat i po uzela Escapelle. Menstruacija je dosla vece pre ocekivanog dana, 10/04. Bilo je malo manje neho obicno ali mislim dovoljno da nije “lazna”. Nakon tog odnosa nisam imala odnose uopste a danas je 07/05; znaci od 30/03 nije bilo odnosa. Za svo to vreme sam radila nekoliko razlicitih kućnih testova i svi su bili negativni. Poslednji je čak radjen 30/04 sto je bas dugo nakon odnosa.
E sad, juče (06/05) sam trebala dobiti drugu menstruaciju ali kasni. Evo ni jutros 07/05 je nema a 28. je dan ciklusa. Meni su cikusi 26 dana. Uradila sam sada test opet na 07/05 i negativan je i taj.
Šta može biti uzrok ovom kasnjenju od skoro dva dana? Da li je od Escapelle (iako je uzeta davno već). Meni nikada ali nikada ne kasni i zato me brine.
Verujem da trudnoca nije uzrok jer ne bi svi ti silni testovi bili negativni valjda. Do sada bi trebao sa pokaže.
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Obzirom da su svi testovi negativni sigurno se ne radi o trudnoći. Od uzete pilule proteklo je previše vremena da bi to bio razlog kašnjenju. Najvjerojatnije se radi o blagoj hormonskoj neravnoteži koja je najčešće uzrokovana stresom. Bilo bi dobro da učinite analizu hormona.

Redpepper

Hvala Vam. Zakazacu kod doktora sto pre onda.
Znaci nemapotrebe raditi test opet? Radjen je danas, 5 sedmica i 3 dana od odnosa. Trudnoca je isključena.
Odradiću testove hormona s doktorom.
Hvala veliko

Ivo Balenović, dr. med.

Nema potrebe ponavljati test. Sigurno se ne radi o trudnoći.

Redpepper

Dragi doktore,
Samo da javim da sam ipak dobila menstruaciju dan kada smo se poslednji put culi - 08.05 tako da nisam išla da vadim hormone.
Znaci, dve menstruacije nakon Escapelle uzete 30.03.
I svi testovi negativni, ni jedan nije radjen prerano čak šta više radjen je čak mesec dana nakon odnosa i čak i posle toga.
Verovatno je kasnila 2 dana zbog stresa.
Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Vjerojatno je stres bio uzrok svemu. Pozdrav

dada1979

Nadodala bih jos da su mi jucer LH trakice pokazivale da su mi je ovulacije a danas je boja na trakicama blaga ali me od nocas boli desni jajnik i dio leđa,jutros sluz staklasta i jako oskudna pa predpostavljam da sam jucer ovulirala netom prije rizicnog odnosa ili netom nakon.
Menstruaciju sam imala 14.10,trajala je cca 5 dana.
Escapelle sam popila cca 20 sati nakon odnosa.

dada1979

Postovani lp
Vidim da moj prvi upit nije prosao pa da ponovim.
Dakle:imam 41 godinu,prvu menstruaciju sam dobila sa 9 god imala sam preuranjeni pubertet,u braku sam i djece nemam.
Imala sam nezasticeni odnos u plodnim danima tj po kalendaru su plodni a po LH trakicama taj dan mi je bila ovulacija.
Odnos je trajao jako kratko i onda smo prestali radi ovulacije,suprug nije svrsio ali ipak zbog uzbuđenosti i predejakulata sam popila escapellu cca 20 sati kasnije.
Mene sad zanima da li pilula djeluje i ako se popije dan nakon ovulacije,jer danas mi lh trakice pokazuju svjetliju liniju ali tu je.
Suprug je ejakulirao van mene cca 20 min nakon sto smo stali ali s obzirom da je vecer prije ejakulirao sam se zadovoljavao bojim se te tecnosti.
Hvala na odg

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Escapelle osim što odgađa ovulaciju, remeti i normalnu hormonsku ravnotežu organizma i na taj način otežava implantaciju oplođene jajne stanice.

dada1979

Poštovani hvala na odg.Mozete li mi reci onda postoji mogucnost da pilula sprijeci oplodnju bez obzira sto je odnos bio na dan ovulacije i kada bi onda trebala dobit mens.ako ju inace trebam dobit sad za 13 dana

Ivo Balenović, dr. med.

Polilua može spriječiti oplodnju, ali to nije 100% sigurno. Menstruacija će doći u uobičajeno vrijeme, ali može kasniti nekoliko dana zbog pilule.

dada1979

Dokt.hvala na odg.
Recite mi znaci ja necu imat ono izazvano krvarenje od pilule vec da ocekujem normalnu menst u vrijeme kad trebam dobit jer sam pilulu popila 14-15 dana prije menst

Ivo Balenović, dr. med.

Moguće je oskudno krvarenje prije menstruacije, ali menstruacija će biti normalna.

dada1979

Zahvaljujem se na odgovoru jos bi vas upitala nesto.
Da li postoje neke kontracep.pilule koje smiju koristit zene starije od 40 god i koje konzumiraju cigarete?moj gin mi je spominjao da postoje neke ali su dosta skupe,pa kao jedino njih jer mi nece da da ni jedne druge radi mojih godina i konzumiranja cigareta.