Escapelle

kaca726

Postovani,

Htela bih da se posavetujem sa vama.
Desilo mi se da sam 3 puta popila tabletu escapelle sa razmacima pijenja od 2-3 meseca. Menstruacije sam dobijala normalno ( u razdoblju od 21-35 dana) desilo mi se da porane ili dobijem isti datum kao prethodnu menatruacije. Normalno su traje po 7 dana kao i svaka i bile su obilne kao i obicno. Nikakvu promenu nisam primetila.
Jako sam uplasena, jer se preporucuje samo 2 puta godisnje.
. Molim vas recite mi kakve posledice u buducnosti mogu da mi izazovu? I da li postoji mogucnost teriliteta?

Svakako planiram posetu ginekologu, ali opet htela bih da cujem i vase misljenje

Molim vas odgovorite mi sto pre..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost steriliteta uzrokovana tabletama, niti one mogu prouzročiti dugotrajnije posljedice. One uzrokuju prolaznu hormonsku neravnotežu i mogu uzrokovati prolazne nuspojave kao što su mučnina, bol, krvarenje.

kaca726

Sad mi je lakse.
Hvala vam puno na brzom.odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

morigan

Postovani,
Imam 46 godina.
Nakon nezasticenog odnosa sam popila tabletu i to u roku od sat i po vremena. Nakon 4 sata od uzimanja tablete sam dobila laganu dijareju. Znaci li to da tableta nije/nece djelovati?
Menstruacije su inace 28-30 dana. Nesretan se slucaj dogodio 28.4.
Zahvaljujem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tableta se resorbirala. Ona dovodi do hormonskog disbalansa koji odgađa ovulaciju i tako spriječava začeće.

morigan

Postovani, znaci li to da je tableta izasla iz organizma putem dijareje i da postoji mogucnost trudnoce? Oprostite na smetnji.
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Ne. To znači da je ušla u organizam (krvotok) i da bi trebala djelovati.

morigan

Poštovani doktore,
Vrlo ste ljubazni. Puno Vam hvala na strpljenju i odgovorima.
Lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.