Tockasto krvarenje u drugom tromjesecju

Metallica_bl

Postovani doktore,
Molim Vas za vase misljenje. Prosli tjedan u 23. tjednu trudnoce imala sam tockasto krvarenje, malo svjeze krvi na papiru nakon male nuzde. Odmah sam se javila u bolnicu, na pregledu nisu mogli ustanoviti odakle je krv dosla, grlic zatvoren. Na uzv utvrdjeno da je posteljica nisko, 15 mm od grlica. Taj dan su me pratili tupi bolovi u krstima. Od terapije pijem Duphastone 3x1 i magnezij 375mg. Sada tjedan dana poslije (24. tjedan) opet mi se jutros desila ista stvar, malo svjeze krvi na papiru,kao da je iz neke ranice. Nakon toga opet nista. Mozete li mi reci vase misljenje jer ne znam otkud to malo krvi dolazi, da napomenem da nije pomijesana sa sekretom vec bas svjeza.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nemoguće je to reći bez pregleda, a i pitanje je bi li se i kod pregleda ustanovilo sa sigurnošću. Važno je da je grlić zatvoren i da je s plodom sve u redu, što znači da krvarenje nije povezano s patološkim zbivanjima u trudnoći. Krv može doći i iz urinarnog trakta (upala mjehura) i probavnog trakta (hemeroidi).