Escapelle

Sakiiiii

Postovani,
popila sam escapelle tabletu 30og oktobra, poslednju menstruaciju sam imala 23.oktobra, sada osecam bol u grudima na dodir koja kako mi se cini raste iz dana u dan. Da li ta bol moze biti povezana sa escapelle tabletom ili sa trudnocom?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je najvjerojatnije nuspojava uzete tablete.

Sakiiiii

Hvala Vam, da li bi trebala ta bol u grudima da prestane?

Ivo Balenović, dr. med.

Prestati će.

Sakiiiii

Postovani,
zaboravila sam jos da dodam da su mi se pojavile vene na grudima, a da nisam imala neki dobar razlog sa popijem escapelle (nije pukao, niti spao kondom) vise sam je popila iz moje paranoje. Da li bi trebalo te vene da me zabrinu i da li mogu iskljuciti trudnocu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoću možete isključiti.

Sakiiiii

Hvala Vam najlepse

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

hana144

Pozdrav, imala sam dva odnosa 14.11 oba su bila sa zastitom ali drugi smo zapoceli penetracijom, nije bilo nikakvog svrsavanja ali sam za svaki slucaj popila escapelle nakon 48h jer su bili plodni dani i iz neke paranoje. 2.12 sam imala krvarenje koje je trajalo 7 dana,kao mjesecnica jednaki bolovi i sve cak malo povece krvarenje. Od otprilike 20.12 ponovno imam bol u grudima i neobicno mi je jer nikad ne dobivam menstruaciju 28. dan..ciklus mi je otprilike svakih 35-40 dana..postoji li ikakva sansa da je to trudnoca ili nuspojava tablete?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema opisanom vjerojatno se radilo o menstruaciji.

hana144

Hvala, dakle trudnocu mogu iskljuciti a menstruaciju ocito ponovno ocekivati? Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Tako je.

jelka90

Postovani,

02.11. sam dobila redovan ciklus koji meni inace traje do 8 dana. On je trajao 8 dana i ovog puta. 10.11. sam imala taj nezasticeni odnos, a sledeceg dana sam popila Escapelle. Nije mi prvi put da je pijem. U zadnjih 10 godina sam je iskoristila mozda 4 puta. Svakako znam dosta o njoj, znam da se ne smije uzimati cesto i ne prije 6 mjeseci od poslednjeg uzimanja. Svaki put kad bih je popila djelovala je. Tako je bilo i ovog puta. Medjutim. Dobila sam novi cikuls 4 dana nakon zavrsetka regularnog dakle 14.11. i ona jos traje. Danas je 13ti dan. Nije obilno, a ja imam obilne, ne boli me skoro uopste, onako nije strasno. Medjutim ne staje. Da napomenem da sam u julu mjesecu imala vodenu cistu na lijevom jajniku koja je pukla, i formirala dzep oko istog, bila u bolnici 3 dana, asimptomatsko lijecenje. Na poslednjoj kontroli od prije 3 mjeseca bilo je ok sve. Ne znam da li to moze sta biti povezano, svakako sam zakazala kod svog ginekologa, al dok dodje to vrijeme zabrinut sam. Znam da je ovo izazvao Escapelle, i to je ok, to sam ocekivala, ali nisam ocekivala da ovoliko traje.

Oprostite na opsirnosti, znam da moram posjetiti svog ginekologa, ali do tada znacila bi mi neka rijec, savjet bilo sta.
Unaprijed zahvalna.