kašnjenje menstruacije

Zanima me dali je moguće da sam trudna ako sam menstruaciju u 9mj imala točno u dan, 4-5 dan prije menstruacije sam imala spolni odnos s prekinutim snošajem i nakon toga nisam imala spolni odnos, a sada mi kasni 2 tjedna?

vlatk_os

Poštovani,
evo da i ja iznesem svoj problem. Imala sam menstruaciju 24.04. i nakon toga sam prestala piti Yasmin. Racunala sam da bi da sam pila tablete trebala dobiti menstruaciju 15.05., no jos nisam dobila, tako da je proslo 7 dana. Imala sam spolne odnose sa zastitom, a tri puta kako da vam kazem...kratko samo bez zastite (znaci ni blizu nekom prekidanju). E sad me zanima sto trebam napraviti i sto mi se događa.
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, s obzirom da ste prestali uzimati pilule, ciklus se obično malo razvuče. Mislim da niste trudni. Menstruaciju će te dobiti za koji dan. Strpite se.

Sollos

Poštovani,

imao sam odnos sa curom prvi put prije mjesec dana. Nisam ejakulirao te smo koristili zaštitu, sve je trajalo dosta kratko jer ju je boljelo što je normalno. Nakon odnosa ona je primjetila malo krvi, ali ništa drastično. Sada joj kasni menstruacija 4-5 dana. Imamo li razloga za brigu jer je ona pod stresom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, mislim da vaša djevojka nije trudna ako je istina ovo što ste naveli.

mimi237

Poštovani,

imam 19 godina i već zadnja 4 mjeseca sam imala redovite menstruacije, svakih 30 dana. Svaki spolni odnos je bio zaštićen prezervativom no meni menstruacija kasni već 4 dana. Nemam nikakve simptome trudnoće osim što mi se javilo učestalo mokrenje koje povremeno pecka i boli na kraju. U sredini mjeseca su me užasno grčili jajnici kao kad bi trebala dobiti ali popila sam tabletu i prestalo je, i sad imam neke simptome da ću dobiti, kao bolovi u donjem djelu, živčanost, plakanje bez razloga itd... ali ništa... Da li je moguće da mi kasni zbog upale neke ili ciste? Ili sam stvarno trudna?

Unaprijed zahvaljujem !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana ako ste sigurna da nije došlo do ejakulacije ne vidim razloga da se brinete da li ste trudna. Pričekajte menstruaciju kroz par dana.

Antea15

Poštovani,

ja i dečko prilikom spolnog odnosa uvijek koristimo kondom uz to da ga on uvijek izadi prije ejakulacije,tako je bilo i cijeli prošli mjesec s tim da smo i dosta rijetko imali spolne odnose,najviše 4 puta ali sam tijekom jednog malo grubljeg spolnog odnosa počela krvariti što je trajalo nekih 3 dana i jedan od tih dana sam imala grčeve kao pred menstruaciju,s tim da to nije bila čista krv nego više smečkasti iscjedak,sad mi mjesečnica kasni već tjedan dana i nemam nikakve simptome,radila sam test i bio je negativan,da li je moguće da sam trudna s obzirom na to koliko pazimo i da je test bio negativan? Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite, test je negativan. Ne radi se o trudnoći.

K123

Poštovani,
Zadnja menstruacija mi je bila 10.06. i sad je već prošlo 35dana i još nisam dobila menstruaciju. Zanimaju me razlozi, nisam pod nikakvim stresom jedino pod tim zasto nema moje menstruacije.
Imala sam spolne odnose s deckom koji su bili zaštićeni svaki put kondomom i nije ejakulirao u meni. Zanima me jel tu postoji briga za trudnocom? Makar ne vidim razloga.
Inaće uvijek dobijem menstruaciju nakon 30-31 dana, a sad je već prošlo 35.

anabelaaa

Poštovani, prethodne menstruacije pocele su mi na datume14.3, 14.4, 13.5, 11-12.6
danas je 14.7 a nisam jos dobila, zanima me moguci uzrok tomu.
Od prosle menstruacije, kao i svaki puta, koristili smo metodu prekinutog snosaja i prezervative,
odnose sam imala 16, 22,24 i jos koji put. 16.7 nismo koristili prezervative, ali smo metodu prekinutog snosaja, jer su neplodni dani bili.
Zanima me da li usprkos znaci prekinutom snosaju i zastiti moze doci do oplodnje? Da napomenem da sam nakon proslog krvarenja sto je stalo,
imala taj dan odnos (16.6) pa iza toga par dana smeckasti iscjedak.
Hvala Vam na odgovoru.

lucy7117

Poštovanje, zadnji sam menzis imala 2.6. i tada mi je kasnio s obzirom na 5.mjesec (29.4.), od zadnjeg menzisa sam imala odnos s deckom nekoliko puta, sa zastitom i bez, pazila sam da bez zastite ne bude u plodnim danima, i onda sam krajem 6.mjeseca jednu vecer nakon odnosa imala smeđi iscjedak i do danas nisam dobila menzis (kasni 12 dana). Sto mi moze biti?
Lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana K 123 ne radi se o trudnoći. Uzroci ciste na jajnicima, pcos, anovulacija, promjena klime, naglo mršavljenje, naglo debljanje, problemi sa štitnjačom. Dakle ima ih mnogo. Ne znam koji je uzrok kod vas. Svakako savjetujem pregled i UZV.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana anabela, pogledajte odgovor iznad od k 123. Pitanje i odgovor su identični kao i kod vas.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana lucy, jeste li napravili test na trudnoću? Ako niej uzrok trudnoća, pogledajte postove iznad vašeg tamo će te naći odgovore na vaše pitanje.

K123

A s obzirom na to kašnjenje menstruacija ce doći? Ili moram odmah posjetiti ginekologa (nisam jos nikad) .
Stalno sam u depresiji zbog toga jer menstruacija nikako da dode, ne znam više što da mislim...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, pričekajte još nekoliko dana da dođe menstruacija. Ako ne nastupi svakako savjetujem pregled ginekologa.

anabelaaa

Da li postoji nesto sto bi ubrzalo njen dolazak..ili nesto sto sprjecava da dode..npr.prehlada, slab apetit.
Nisam u mogucnosti u iducih tjedan dana posjetiti ginekologa,
pa me zanima (gore sam napisala post da mi kasni,a ne znam razlog) .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana uzroci su razni, možemo samo teoretizirati o mogućim uzrocima. Menstruacija tj. prijelomno krvarenje se može izazvati gestagenim preparatima. Ako ste sigurni da niste trudni možete pričekati tih tjedan dana.

K123

Poštovani,
moja menstruacija još uvijek nije došla. Koliko još da čekam s obzirom da je već prošlo 35 dana?