Fibroadenom

Luna

Postovani!

Prije 6-7 godina na ljevoj dojci mi je doktor pilpacijom otkrio fibroadenom velicine oraha. Nakon toga sam imala dva poroda i on se skoro povukao ( ja ga nisam mogla osjetiti ). Zadnju godinu dana osjetim bol u ljevoj dojci, u ljevoj ruci i u ledjima bilo da je vrijeme mjesecnice ili ne. Ponovo posjetim svoga doktora i on je primjetio da je fibroadenom tu ali znatno manji. Mene zanima koliko je taj fibroadenom opasan? Zasto osjecam bol i da li je to normalno? Zanima me kako ce se on vremenom ponasati? Da li imam razloga za brigu?
Ljep pozdrav!

prof. dr. Marina Ivanišević

Draga Luna,
svaku tvorevinu u dojci potrebno je verificirati patohistološki te stoga preporučam citološku punkciju i biopsiju.