Folikularna cista

Verica123

Poštovani dr..imam folikularnu cistu na desnom jajniku..da li od te ciste može malo da poraste AMH..takođe moj fsh je 3.46 a Lh 6.46..koliko znam treba lh biti manji..na koji način se to reguliše...i kako se lijeci folikularna cista..koliko je potrebno vremena da pukne..hvala vam

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, folikularna cista u najvećem broju slučajeva spontano nestane. Samo ukoliko perzistira kroz dulje vrijeme može se operativno odstraniti. Za bazalne vrijednosti LH i FSH su uredni.

Verica123

Hvala Vam na odgovoru

Verica123

Hormone sam radila 4 dan ciklusa da li sam trebala ranije zbog toga sto mi ciklus bas toliko i traje 3ili 4 dana..ili to nema veze..da li folikularna cista može uticati na AMH..

Ivo Balenović, dr. med.

Nalazi su uredni za tu fazu ciklusa. Folikularna cista nema utjecaja na AMH.