Ginekologija i opstetricija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 11777 | Broj poruka: 85227

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Trudnoća


Autor Poruka

Svetodlana

26.02.2022. 10:45

Poštovani,

Pošto vidim da ste pisali o tome(povišena količina plodove vode) bila bih Vam zahvalna ako biste mi mogli reći koji su to parametri?
Na pregledu, prije par dana(32 nedjelja trudnoće i 3 dana) dr mi je rekao da ima malo više plodove vode, na moje pitanje, da li je to problem i da li je potrebno raditi neke dodatne analize, rekao je da je dovoljna kontrola za 3 nedjelje. Na izvještaju piše AFI 155mm

Radila sam u 28.nedjelji test opterećenja glukozom i nalaz je uredan. S tim da mi tada nije pominjao povišenu količinu plodove vode, ovo je sada prvi put. Da li je potrebno raditi dodatne analize i da li treba redukovati ishranu?

Srdačan pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

27.02.2022. 23:42

Poštovana, odgovorio sam na pitanje u drugoj rubrici. S Vašom trudnoćom je sve u redu.

MilaRB

22.03.2022. 11:15

Uvaženi dr,
Da li normalno da imam vodeni sekret u 7.mjesecu trudnoće? Do sada sam imala bijeli, međutim ova dva dana i bijeli i povremeno vodeni

Ivo Balenović, dr. med.

22.03.2022. 15:41

Poštovana, savjetujem pregled iz razloga da se isključi eventualno curenje plodove vode.

MilaRB

23.03.2022. 12:08

Da li je to moguće ustanoviti na ultrazvučnom pregledu ili mora ginekološki?

Ivo Balenović, dr. med.

24.03.2022. 11:20

Kombinacijom UZV- a i klasičnog pregleda.