Trudnoća

Svetodlana

Poštovani,

Pošto vidim da ste pisali o tome(povišena količina plodove vode) bila bih Vam zahvalna ako biste mi mogli reći koji su to parametri?
Na pregledu, prije par dana(32 nedjelja trudnoće i 3 dana) dr mi je rekao da ima malo više plodove vode, na moje pitanje, da li je to problem i da li je potrebno raditi neke dodatne analize, rekao je da je dovoljna kontrola za 3 nedjelje. Na izvještaju piše AFI 155mm

Radila sam u 28.nedjelji test opterećenja glukozom i nalaz je uredan. S tim da mi tada nije pominjao povišenu količinu plodove vode, ovo je sada prvi put. Da li je potrebno raditi dodatne analize i da li treba redukovati ishranu?

Srdačan pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odgovorio sam na pitanje u drugoj rubrici. S Vašom trudnoćom je sve u redu.

MilaRB

Uvaženi dr,
Da li normalno da imam vodeni sekret u 7.mjesecu trudnoće? Do sada sam imala bijeli, međutim ova dva dana i bijeli i povremeno vodeni

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem pregled iz razloga da se isključi eventualno curenje plodove vode.

MilaRB

Da li je to moguće ustanoviti na ultrazvučnom pregledu ili mora ginekološki?

Ivo Balenović, dr. med.

Kombinacijom UZV- a i klasičnog pregleda.