folna kiselina

Sanja

Cula sam da je dobro uzimati folnu kiselinu u prva tri meseca trudnoce?Zanima me sta Vi mislite o tome,i koja doza je preporucljiva?Da li se mozda preporucuje pre trudnoce,s obzirom da zelim ostati u drugom stanju? Videla sam da u apotekama ima Prenatal od Natural Wealth,sta mislite o tom preparatu? Saljem Vam srdacan pozdrav i divim Vam se kako nam izlazite u susret Vasim brzim i strucnim odgovorima.Svaka Vam cast!

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Folna kiselina treba se uzimati tijekom prva tri mjeseca trudnoće, te bih preporučila primjenu Folk plus 3x1 tbl. Istu dozu možete koristiti i prije planiranja začeća. Puno sreće.