Fromilid u prvom trimestru

LadyD86

Poštovani, molim vas za pomoć i odgovor! Lečila sam Helico bakteriju i pila Fromilid prve dve nedelje trudnoće po nekoj mojoj računici, da li je zaista toliko opasan? Hvala unapred.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Sigurnost primjene Fromilida tijekom trudnoće nije dovoljno ispitana. No, lijekovi koji štete u ranoj trudnoći djeluju po principu 'sve ii ništa'. Dakle, trudnoća se ne bi održala da je djelovao štetno.