Gardnerella vaginalis i ureaplasma urealyticum

Loveyou

Postovani,
Prije 20 dana otprilike radila sam ginekoloski pregled s papa testom ultrazvukom i brisevima na kojima sam dobila rezultate:
-bris cerviksa-bakterioloski aerobno i anaerobno nalaz mikrobioloske pretrage rijetke bakterije nesto leukocita i nize naznaka Gardnerella vaginalis.
-bris cerviksa na Ureaplasma urealyticum i Mycoplasma hominis Ureaplasma urealyticum IZOLIRANA <10 na 3 CFU/ml, a Mycoplasma hominis NIJE izolirana
-bris cerviksa na chlamydia trachomatis realtime Pcr test je negativan.

Naime, prije par mjeseci zavrsila sam na hitnom prijemu zbog krvarenja i peckanja tijekom mokrenja gdje sam saznala za upalu nakon cega mi je doktor prepisao jake antibiotike uz koje nisam primjenjivala i probiotike te su se gljivice upalile.

Ginekologica je po nalazima gdje je ustanovila za spomenutu bakteriju prepisala i Dalacin 20 mg/g kremu za rodnicu 7 dana terapije.

Ljubazno Vas molim, s obzirom da sam prosla vec jednom bakterije i gljivice i nemogu vise podnit taj svrab i neugodno mokrenje i bolan spolni odnos da mi kazete a buduci da u uputama o lijeku navedeno je da sama krema dalacin stvara nuspojave poput Candide trebam li uz spomenutu kremu koristiti i probiotik i koji preporucate?

Molim Vas takoder da mi kazete dali da nakon primjene navedene kreme u rodnicu pricekam 2 sata otp pa da popijem priobiotik kako nebi napravila kontra ucinak za antibiotik ili nije potrebno nista koristit, a ako je potrebno kada je najbolje popiti probiotik?

Unaprijed hvala na odgovorima i srdacan pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, gljivična infekcija se može javiti kao nuspojava antibiotika. Za liječenje gljivične upale preporučam neki od vaginalnih antimikotika: Canesten, Rojazol, Vagisan Myko Kombi, Klotrimazol... Probiotike slobodno koristite bez obzira na terapiju.

Loveyou

Postovani,
hvala Vam na odgovoru.

Jucer sam prvu terapiju Dalacina napravila imam jos 6 dana buduci da je terapija od 7 dana.

Prije nego sam pocela koristit Dalacin imala sam menstruaciju a prije menstruacije ginekologica mi je prepisala Klotrimazol od Plive 3 dana tableta u rodnicu.

Mozete li mi preporuciti neke probiotike, pila sam Biorelu medutim ista nije bas pomagala.

Srdacan pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Pokušajte s Lactogynom. Pozdrav.

Ana_0607

Postovani, molim za vase misljenje.
Naime, prije godinu dana papa test pokazao je cin1. Nakon potrebnih briseva ustanovljeno je da sam pozitivna na gardnerella v. (Ostalo je negativno)
Terapija je bila 6 dana geonistin. Nakon 6mj papa test je bio u redu.
Sljedeci papa test (6 mj od posljednjeg odnosno godinu dana od onoga koji nije bio u redu) papa test opet pokazuje cin1 iako su svi odnosi bili sa zastitom. Kako je moguce da je cin opet tu ako je posli papa test bio u redu i svi odnosi sa zastitom?
Sada je terapija sljedeca: geonistin i medazol, svaku vecer naizmjenice jedan pa drugi. Uz to i lactogyn.
Trenutno smo odlucili da odnosa nece biti neko vrijeme.
Da li je terapija u redu?
Zasto se cin vratio?

Ana_0607

Dodala bih jos podatak da imam 34 godine i vec skoro 10 godina koristim spiralu (redovno mjenjanje).

Terapiju koju imam ne koristim u danima mjesecnice? (Lactogyn su kapsule, ne vaginalete, njih mogu?)

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno je pao imunitet i CIN se vratio. Savjetujem rad na podizanju imuniteta (zdrava i redovita prehrana, tjelovježba, izbjegavanje štetnih utjecaja i stresa, a u ljekarni možete uzeti neki od preparata za podizanje imuniteta - beta glukan)