Gastroshiza i trudnoća

mariposa2

Poštovani,

ne znam postavljam li na pravome mjestu sljedeće pitanje pa ako to nije slučaj molim Vas da me uputite gdje da se informiram o tome.
Naime, rođena sa 1994. godine sa gastroshizom i po rođenju naravno obavljena je operacija, potom sam mjesec dana provela u inkubatoru i jednom operirala kilu, i drugih problema do sada nisam imala. Zanima me, budući da mi je ostao ožiljak na trbuhu (nemam pupak), već samo ožiljak 12 centimetara dug, visine sam 164 cm i težine 50kg, moje pitanje je, jednoga dana hoće li gastroshiza utjecati na neke probleme sa trudnoćom jednoga dana i također u slučaju trudnoće kakva će biti situacija sa ožiljkom, s obzirom na rastezanje, na širinu trbuha u slučaju trudnoće.

Zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da ne bi trebalo biti problema s trudnoćom. Za više detalja konzultirajte abdominalnog kirurga.