genitalne bradavice

dina2909

Poštovani,
suprug je prije imao problema sa spolnim bradavicama, koje sam naravno i ja dobila od njega. prije pet godina su mi ih je ginekologica spalila (njemu ih je spalio dermatolog). Prije osam mjeseci su se njemu opet pojavila i opet je išao na liječenje, terapije mi je prepisana sa condiloxom, nakon dva tjedna mu se sve povuklo i sada nema ništa, ali su se sada opet pojavile meni. dali je moguće da se to samo aktivirao virus ponovno? za sebe znam da nisam bila sa nikim drugim, a sada za njega vjerujem da nije. najveća briga mi je to što sada radimo na djetetu, pa se bojim nekih komplikacija. jučer sam ih prvi puta primjetila, a čekamo ovaj ciklus dali će doći ili ne. ako je došlo do oplodnje dali ja smijem sada koristiti condilox?
Puno hvala
LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemojte ništa koristiti ako ste trudna. Ako ostanete trudna javite se dermatologu za krioterapiju.

dina2909

Puno vam hvala na odgovoru. Dajte mi recite dali je to virus od prije koji je u ogranizmu (izlječene bradavice) ili sam ponovno zaražena virusom, jer je papa rađena prije 5 mjecesi i nije bilo ničega
lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema to veze s papom. Bradavice su na vanjskom spolovilu a rijetko na vratu maternice zato je i papa test uredan.
Ne znam da li se radi o novoj upali ili reaktivaciji stare.

Ivana450

Poštovani,

nadam se da ćete mi pomoći da pronađem odgovor prije dolaska ginekologu. Naime, sumnjam da imam kondilom. Do sada sam bila sigurna kako se radi o madežu jer ih imam dosta. O čemu govorim je ispupčeno i smeđe je boje, nalazi se na stražnjici udaljen 4 prsta od samog analnog otvora, nisam sigurna kada se pojavio. Pronašla sam partnera s kojim želim stupiti u stalne odnose i htjeli smo obaviti pregled prije stupanja u iste. Malo sam se više o svemu informirala i saznala za ovo odmah sam pomislila kako se radi o kondilomu.
Ako je to kondilom znači da imam hpv i zanima me koliko su šanse da nakon liječenja time zarazim partnera!? Jako se zahvaljujem na odgovoru i ispričavam što ima više pitanja, ali trenutno mi je u glavi kaos i jako mi je potrebna vaša pomoć. Hvala happy

dina2909

hvala na odgovoru, bila kod ginekologa i veli da to nisu kondilomi

Ivana450

Poštovani, posjetila sam ginekologa i rekao je kako se ne radi o kondilomu, nalaz je uredan.
Nadam se da će moj primjer pomoći nekome ako bude u istoj nedoumici.

Lijepi pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ivana prema opisanom ne radi se o kondilomu.

stels02

Postovani,
Vec dugi niz godina imam na spolovilu crvenilo s bijelim tockicama, moja ginekologica mi je na pregledu rekla da to nisu tipicni kandilomi te mi je davala razne kreme ali nisu otisle. Takoder se borim s gljivicama koje mi se stalno pojavljuju, te su pracene svrabom i bolovima na ulazu u spolovilo. Prije 2 dana sam nakon dugo vremena imala spolni odnos i pri pocetku se pojavilo jako puno krvi koja je curila do drugog dana ujutro i onda je stala. Zanima me zasto je dosla ta krv?
Takoder valjda napomenuti da imam hpv i da sam ljecila CIN 1.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bez pregleda je nemoguće reći o čemu se radi. Postoji mogućnost da je u pitanju molluscum contagiosum - virusna upala kože. Ona može potrajati kroz dulje vrijeme. Promjene najčešće nestaju spontano i ne ostavljaju nikakve posljedice. U liječenju se preporučaju samo higijenske mjere i izbjegavanje grebanja zahvaćenog područja. Dijagnoza se može postaviti biopsijom. Krvarenje tijekom spolnog odnosa može biti kontaktno - zbog mehaničke ozlijede sluznice.