Mogućnost trudnoće

null

Poštovani doktore,

Poslednji rizičan odnos sam imala 18. novembra. Pijem Dianne35 vec dve godine, ali sam u toku prošlog ciklusa zaboravila da popijem jednu tabletu u toku druge nedelje, i popila je odmah naredni dan sa narednom. Nismo koristili zaštitu, ejakulacija je bila van ali sam se uplasila zbog propustene tablete i mogućnosti da je ipak ostalo nešto pred semene tečnosti. Menstruacija mi je došla na vreme i bila je možda malo oskudnija nego inače. Jutros mi se pojavio sukrvičast, braonkast sekret uz blage bolove u predelu levog jajnika. Uradila sam kućni test na trudnoću, danas je 29. dan od rizičnog odnosa i negativan je.
Da li je moguće da je ipak došlo do trudnoće, da je ovo od jutros implantacijsko krvarenje i da je možda u pitanju vanmaterična trudnoća?
Da li je potrebno da radim betu iz krvi, ako je kucni test posle ovoliko vremena pokazao negativan rezultat?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

null

Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Nil11

Poštovanje!
Ovako, stupila sam u spolni odnos s dečkom. Odnosi si nezaatićeni s prekinutim snošajem. Znači bez ejaukcije. Prije 2-3 dana počela sam osjećati bol u donjem dijelu trbuha ( kad sjednem,legnem, savijem noge) ne jaka bol ali traje cijeli dan. Menstruacija mi dolazi za 10 dana. Da li to ima veze s menstracijom ili može da bude neka upala ,bol je u predjelu maternice ispod pupka. Hvala unaprijed.
S Poštovanjem !

Nil11

Da napomenem da smo odnos Imali 13.12 bez zaštite i prekinuli smo ga na 5 minuta prije ejukacije bili su plodni dani ,o čemu se radi ako možete odgovoriti?

marija6427

Poštovani, menstruacija mi je ovaj mjesec kasnila 7 dana. Inače su mi ciklusi uredni, ali sam ovaj mjesec pila tablete i bila sam pod stresom pa je vjerojatno to razlog kašnjenja. Ciklusi mi obicno traju 28 - 30 dana. Ovaj mjesec ciklus je trajao 35. Imala sam nezaštićeni spolni odnos 5. dan ciklusa, još dok sam imala menstruaciju. Postoji mala vjerojatnost da je dečko ejakulirao u mene. Nije skroz, ali je možda malo ušlo unutra. Znam da bi to jos trebali biti neplodni dani, ali s obzirom da mi je ovaj mjesec menstruacija kasnila nisam sigurna. Postoji li mogućnost da zatrudnim?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Nil11, moguće da se radi o upali mokraćnih puteva. Savjetujem da uradite analizu urina. Trudnoća sigurno nije u pitanju.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana marija6427, imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana i prema tome ne postoji mogućnost trudnoće (odnosno ona je samo teoretska). Nema veze što je prethodni ciklus mjesečnica kasnila.

Nil11

Hvala Vam doktore. Uraditi ću analizu urina. I dalje osjećam laganu bol.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Maja1987

Postovani doktore ...
Zanima me da li je moguce osjetiti trudnocu 10 dan ciklusa ??
Naime menstruaciju dobijam svakih 30 dana ...
Zadnja je bila 4.12
Zadnji dan 10 .12 smo imali odnos nezasticen
Vec 14.12 svi simptomi trudnoce kao sto sam imala u prvoj trudnici konstantni vjetrovi podrigivanja zujanje u usima grcevi u stomak bol u ledjima ...
Zanima me da li se tu moze raditi o trudnoci jer kao sto sam navela simptomi su mi identicni samo da su u prvoj trudnoci se pojavili 22.dan ciklus a ne ovako rano ili je moguce da sy ovo simptomi ovulacije posto po mom proracuna ovulacija bi tek trebala da bude 19.12.....

Da jos samo navedem ....
-imam 9mjesecnu bebu koju dojim al cikluse dobijam od pocetka normalno na 30 dana kao i pre porodjaja
- Posle porodjaja osjecam ovulacije dan dva boluckanje u ledjima bez ostalih simotoma koje sam navela ...
Hvala na izdvojenom vremenu
Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nemoguće je da bi tako rano osjetili simptome trudnoće.

Kanikk

Poštovani,
Prošlog mjeseca mjesečnucu sam imala 23.11.-26.11. Po izračunima mojeg ginekologa ciklus mi je 24dana, te su mi plodni dani trebali biti 3.12.-9.12. Budući da radimo na bebi, spolni odnos imali smo 3.,6.,i 9.12. Mjesečnica mi je trebala početi 17.12., no stigla je 19.12. Zabrinulo me jer je jako slabog inteziteta te svijetle boje, pretpostavljala sam da je zbog početka. Danas, drugi dan krv je tamne boje, gotovo smeđe kao što mi zna biti zadnji dan ciklusa. No nije obilnija kao obično, praktički krvi ima tokom brisanja nakon mokrenja. Sada ne znam da li bi moglo biti implatacijsko krvarenje ili poremečena mjesečnica? Ne želimo raditi test bez mišljenja stručnjaka jer smo već jednom bili razočarani. Uz to redovan godišnji pregled obavila sam u 6.mj te je sve bilo uredno.

Maja1987

Izvinjavam se al sam zaboravila da dodam da ti simptomi idalje traju mucnina konstantna na najmanji miris mi se povraca ... iskreno nadam se da nije trudnoca jer imam vec bebu ...

Kanikk

Da napomenem, nemam bolove u donjem djelu stomaka kao obično u menstruaciji, jučer me bolilo kod lijevog jajnika, danas ništa. Grudi me ne bole i nemam grčeve. Tu je samo glavobolja već nekoliko dana, nije stalna već krene uvečer. Svako malo mi je potreba za mokrenjem, pretpostavljam da sam prehladila mjehur. Nemam nikakvih simptoma trudnoće, ali ni očekivane menstruacije. Ne znam da li može biti samo nekakva prehlada pa da utječe na volumen krvarenja?
Unaprijed Vam zahvaljujem na izdvojenom vremenu

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Kanikk, uradite test na trudnoću. Prema navedenim datumima on bi trebao biti točan. Moguće da se radilo o implantacijskom krvarenju.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Maja, uradite test na trudnoću.

Kanikk

Poštovani,
Ujutro sam (treći dan) pričekala da vidim hoće li menstruacija normalo krenit, no nije. Nisam uopće krvarila. Napravila sam osjetljivi test navečer, sinoć i bio je negativan.
Da li da ponovim test za nekoliko dana? Ili mislite da imam razloga za brigu?
Hvala Vam na odgovoru i izdvojenom vremenu

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ponovite test za nekoliko dana s prvim jutarnjim urinom.