Ginekologija

DraganM

Postovani,
trudna sam i u 9-om sam mjesecu.
Prvo dijete sam rodila prije 3 godine na carski rez zbog visokog pritiska.
Bila sam na kontroli i u nalazu je sledeca dijagnoza
St. post S.C ppt. Preeclampsio.
Da li to znaci da bi i drugi porod morao biti na carski rez ili moze i prirodno?
Unapred hvala na odgovoruu

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, jedan carski rez nije kontraindikacija za vaginalni porod. Iako, veće su šanse da ćete i drugi puta roditi carski, no prerano je o tome sada govoriti.