Ginekologija

Medobrundo12345

Postovani...
Imam jedan problem ... s deckom sam dvije godine ...imali smo spolni odnos prije nekih dva tjedna ako ne i vise ali nije u mene ...meni kasni menstruacija vec 5 dana ..a imam grceve bol u trbuhu natekla prsa plinove...uzasno mi se zeludac dize na neku hranu najvise na jaja ...zanima me dali postoji mogucnost ikakva da sam trudna ...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mladi ste, neiskusni, spolno aktivna, uz nezaštićen odnos, kasni vam menstruacija. Morate napraviti test na trudnoću za početak a onda dalje o mogućim uzrocima.

Hipohondarica12

Pozdrav,

Zanima me da li se moze zatrudnjeti prilikom brisanja nakon male nuzde (pri tome je dirana sperma i nisam sigurna da li sam ruke oprala prije toga)? Da li je moglo uci sperme u rodnicu?
Isto tako zanima me da li se moze ostati trudan ako je na toaletnom papiru s kojim sam se brisala, bili sperme?

Seksualno sam neaktivna, polni organi se nisu dodirivali. Neki ginekolozi kazu da su sanse male, trebam dobiti menstrualni ciklus za dan imam mucninu, grceve, povisenu temperaturu 37.2.

Jako se brinem i molim Vas da mi odgovorite.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na taj način nije moguće zatrudnjeti.

boogie26

Postovani,imala sam nezasticene odnose 19.2,dva puta i 21.2 dva puta i u tim slucajevima decko je svrsio u mene,ocekivana menstruacija je trebala biti 22.2 ali je dosla 24.2 i trajala samo tri dana i.bila oskudna,a inace su mi menstruacije obilne i traju po 6 7 dana...postoji li mogucnost trudnoce u tako kratkom roku i kada da napravim test? HVALA

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji nikakva šansa za trudnoću. Ako se u to želite uvjeriti možete napraviti test već sutra.

TheMissTea

Poštovani,
interesuje me posto pijem Dapson zbog Vaskulitisa (imala sam u novembru Vaskulitis), pijem ga i dalje, ali sad po pola tablete dnevno, nadam se da ce ga ukinuti uskoro. Interesuje me da li smem piti kon.pilule Novinete? Da li Dapson smanjuje mozda dejstvo kont.pilula?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema podataka da bi Dapson smanjio kontracepcijsku učinkovitost.

Sur123

Postovani,
Kasni mi menstruscija 13 dana. Test za trudnocu napravljen je jednom ali je negativan. Uz to imam simptome natecenosti grudi, mucnina. Nikada mi nije ovoliko kasnila a imam menstruaciju vec 8 godina od svoje 11 godine. Imali smo nezasticeni odnos decko i ja, ali nije bilo ejakulacije unutar organa. Moze li test biti lazno negativan? Ili moze biti samo stres?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da je test negativan, trudnoću možemo isključiti s velikom sigurnošću. Vjerojatno je u pitanju hormonski disbalans. Savjetujem da se javite liječniku radi pregleda i eventualne terapije.

Sur123

U isto vrijeme prekjucer sam pocela osjecati lagani svrbez u tom podrucju. Puno mi je poznanica reklo kako se radi o dolasku menstruacije, nisam htjela uzaludno kupovati canesten ili plymicol kremu. Mislite li mozda da bi bilo pozeljno?
Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Ako bi se svrbež pojačao ili bi primjetili pojačan iscjedak slobodno koristite Caneste ili plimycol kremu.

Tajana93

Poštovani,
Imam oskudan iscjedak svjetlo crvenkaste boje uz povremena oštra probadanja u području jajnika. Menstruacija mi treba doći tek za 10-ak dana, a nikada mi se ne najavljuju baš na takav način. happy nemam osjećaj niti napetih grudi ni mučnine tako da mislim da nije trudnoća u pitanju

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o bolovima i krvarenju zbog ovulacije.

klaratnf

Dobar dan.
Prije godinu dana sam imala disblans u misićima zdjelice točnije bila je razlika u iliopsoasima. To sam riješila.Usput sam išla kod ginekolga i na ultrazvuk abdomena i bilo je sve ok. Primjetila sam da prije menstruacije ne svake osjetim bolove u donjem djelu leđa i neku vrstu zatezanja u preponi... Kao da je mišić napet ali nije... Nelagodno je... Je može biti to razlog da je to jedan od simptoma menstruacije ili grčeva, jer npr trenutno osjećam prepone ali ne i jajnike.. dok kojiput osjecam bolove u jajnicima ali ništa u preponama i leđima...Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bolovi u preponama najčešće su povezani s mišićima i tetivama. Priliko nepravilnih pokreta ili kod intenzivnog bavljenja sportom može doći do istezanja i upale tetiva što može uzrokovati bolove. Prilikom menstruacije bolovi su u genitalnom traktu, mogu se osjetiti dojke, a ponekad bolovi mogu zahvatiti i probavni sustav.

Kaca22

Pozdrav imam jedno pitanje. Pre par dana mi se nakon odnosa pojavio pojacan sekret belicaste boje praceno peckanjem i svrabom, partner je takodje osecao bol. Bila sam kod ginrkologa i dala mi je dufulcan150mg i lanrsten vaginalnu kremu. Kaze da su gljivice i jos nesto i da nakon 3-4dana odradimo bris. Zanima me da li mislite da bi i partner trebao da uzima neku terapiju? Receno mi je da to nije potrebno. Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o gljivičnoj upali. Kada se poremeti mikrovaginalna flora gljivice, koje normalno žive u rodnici porastu više od uobičajenog i dolazi do upale. Liječenje partnera je potrebno samo ukoliko i on ima simptome (svrbež, crvenilo, peckanje). Gljivice su normalan stanovnik našeg organizma i liječe se samo ako izazivaju simptome.

Dzejlana214

Postovani

Ja se izvinjavam ako sam pogriješila mjesto gdje da napisem svoje pitanje.Moj problem je sljedeći vec 5-6 dana osjecam bol na desnom dijelu stomaka,nije jaka.
Isla sam na uzv doktor je rekao da je sve ok slezena,bubrezi,jetra, maternica,jajnici,zucna kesa..
Jedino sto je rekao da su mi crijeva puna gasova nesto u tom smislu i dao mi sirupu odnosno rastvor za probavu..sirup sam skoro potrosila ali i dalje imam te povremene bolove kad kazem bolove ne mislim previse jake bolove onako umjerene sa desne strane stomaka prema dole.Uzv je pokazao da je sve ok i doktor je potvrdio uzv je i u boji i doktor je ginekolog vec godinama zanima me da li je moguće da imam neki ozbiljniji zdravstveni problem a da ga on nije vidio na uzv,i da li mozda ova bol ima veze sa mjesecnicom jer trebam dobiti sad 28?
Izvinjavam se sto sam sve pisala ovako opsirno ali Nez sta da radim?!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, teško je reći o čemu se radi, ali na desnoj strani se nalazi slijepo crijevo i to bi trebalo uzeti u obzir. Akutna upala ima izražene simptome: bol, mučnina, povraćanje. Kod kronične upale simptomi nisu tako izraženi, a javljaju se nakon napora, obroka ili opstipacije. No, moguće da su smetnje povezane s menstrualnim ciklusom. Pričekajte menstruaciju.