Rak jajnika?

Nera59

Postovani, imam 19 godina i prosla sam sve moguce pretrage, da li je moguce da stalna nadutost,gubitak apetita,pojacan umor, slabost, drukcije menstruacije i dvije menstruacije u jednom mjesecu ukazuju na rak jajnika? Kako se on uopce moze otkriti? Bila sam na pregledu kod ginekologinje i ona je rekla da je sve u redu s jajnicima. Da li mi moj obiteljski doktor moze dati uputnicu za vadenje CA 125? Koliko naglo rak moze nastati? Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sve što ste naveli upućuje na hormonski disbalans. Uradite analizu hormona. Rak jajnika nemate sigurno. On se vidi ultrazvučno, a brzina rasta ovisi o tipu. Na jajniku se mogu razviti preko dvadeset histološki različitih tipova tumora.