Glukoza u urinu

MOLIMVASPOMOC

Postovani prvi put sam trudna, imam 38g. Do sada urednu trudnocu. Sa 23+5 sam bila na kontroli, u urinu je bilo tri plusica glukoze... Doktor mi reko da malo pripazim i dodjem na ogtt nalaz za dva tjedna..... Pocetna kilaza u trudnoci je bila 65 kg te prije kontrole sam dobila prva 3kg... Tako da imam 68kg... Pila sam isključivo vodu i eto uglavnom izbacila slatko...zanima me. Sto mogu očekivati na ogtt?..... Jel ovaj pokazatelj u urinu znaci sigurno los ogtt.........? Imam osjecaj da dosta cesto mokrim?! Jel to simptom dijabetesa?.... Hvala od srca sto ste tu za nas.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, potrebno je uraditi OGTT, te po potrebi GUK profil. Temeljem nalaza odlučiti će se da li će biti potrebna terapija. Savjetujem dijabetičku dijetu - izbjegavanje slatkog, pekarskih proizvoda, gaziranih pića.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, povišena razina glukoze u krvi može ukazivati na gestacijski dijabetes. Potrebno je uraditi OGTT, te ovisno o nalazu GUK profil. Ukoliko vrijednosti neće biti unutar granica normale biti će potrebna dijabetička dijeta. Pretpostavljam da ste u trudnoću ušli s urednom vrijednosti glukoze u krvi. U tom slučaju nema opasnosti od većih komplikacija.

MOLIMVASPOMOC

Hvala na odgovorima... Do sad su uvijek svi rezultati bili uredni a bas puno razni pretraga imam zbog godina.... A prvi put pokazalo glukozu u urinu.... Krv taj dan nije vadjena. Vidjet cemo tek jel to bila slucajnost ili se nesto dogadja..

Ivo Balenović, dr. med.

To može biti samo tranzitoran nalaz.