HCG citanje rezultata.

mamich97

Pozdrav,

Uradila sam danas HCG beta test krvi. Odnos bez zastite je bio prije mjesec ipo dana. Pijem pilule ali tada sam bila tek na 6.danu pilula. Imala sam dva krvarenja nakon tog ali nisu bila obilna kao menstruacije bez pilula. Uglavnom, kao sto vidite ogroman sam panicar. Rezultati testa glase: <0.100

Da li to iskljucuje mogucnost trudnoce? Da li bi pijenje kontracepcijskih pilula utjecalo na test i pouzdanost. Pilule su Diane 35.

HvalaVam

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, test isključuje trudnoću sa 100% sigurnošću. Pilule nemaju nikakvog utjecaja na rezultat testa.

majamaja777

Poštovani,
Da li rezultat Beta HCG koji je urađen 22 dana nakon odnosa, a u međuvremenu sam imala krvarenje koje je bilo oskudno,(ali došlo je kada je i trebala menstruacija) i nakon završetka krvarenja,( trajalo je 5 dana), je pravi pokazatelj da nema trudnoće, a rezultat je <0,1? Ili je prerano urađen?
Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vrijednost beta HCG-a (22. dan) u potpunosti isključuje trudnoću.