heeeelp

maja

Postovana doktorice,

1. Da li musko moze zaraziti djevojku HPVom ako je virus u fazi mirovanja?
2.Ako nije doslo do potpunog snosaja, vec je penis bio "samo" u blizini rodnice bez da je usao, kolike su sanse za zarazu? Velike, male, vrlo male??
3. Ako muskarac nema simptome (one kondilome ili neke vanjske pokazatelje), kako dolazi do infekcije??? Sta je onda zarazeno? Koza?? Ili sjemena tekucina???

Hvala Vam puno na odgovoru!
Zabrinuta maja sad(

Prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Majo,
HPV se prenosi spolnim putem. I u vašem slučaju je moguća infekcija HPV.