Hiperehogeni endometrij

Maike

Poštovani
Bila sam na redovnoj gin.kontroli i na uzv piše!
Endometrij hiperehogen,cisticno promijenjen ukupne debljine 8 mm, desni ovarij b.o.,a lijevi ima cisticni odjek 29x25mm.
08.05.2014.operirala sam rak dojke koji je bio duktalno invazivni gradus 2 her2 pozitivan,hormonski ovisan, ki67 50%.
Primila sam 4 AC-a, 12 Taxola, 18 Herceptina, 30 zračenja i trenutno sam 2godinu na Nolvadexu.
Molim Vas da mi pojasnite uzv nalaz i ako moze koji savijet sto da uradim dalje.
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, UZV nalaz endometrija (cistično promijenjen, 8 mm) je posljedica terapije koju primate. Savjetovao bih da se učini kiretaža endometrija i materijal pošalje na PHD analizu.

Maike

Poštovani
Hvala na odgovoru moj hinekolog mi je rekao da sa obzirom na moju situaciju da bi bilo najbolje odstraniti i maternicu i jajnike posto vec 3 godine nemam menstruaciju te sam i sluzbeno u postmenopauzi.
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Svaka operacija nosi određeni rizik, ali i o tome bi se moglo razmisliti. Osobno bih se prvo odlučio za kiretažu, i postupak prema nalazu phd-a.