Krvarenje nakon carskog reza

zgtrans

Postovani doktore,

Rodila sam prije 6 tjedana carskim rezom. Krvarila sam do nedavno, a posljednjih dana krvarenje je preslo u smeđi iscjedak i tako je bilo do danas kada mi se opet pojavila krv. Je li to normalno? Prvo sam pomislila da je mozda mestruacija. Zadnja tri dana sam osjecala lagane bolove oko reza i u donjem dijelu trbuha. U utorak idem na pregled k svom ginekologu. Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, babinje traje 6 tjedana nakon poroda i u tom vremenu traje obilniji vaginalni iscjedak, tzv. lohije. U žena koje ne doje prva menstruacija nastupa oko 6 tjedana po porodu, dok u žena koje doje može izostati do godinu dana.