HPV+CIN,molim savjet

Iva

Poštovani!
Imam 29 godina, prije 2 godine dijagnosticiran mi je HPV high risk, i CIN I, išla sam na premazivanje interferon kremom, bez rezultata. Nakon toga sam koristila interferon vaginalete 3 tjedna, također bez rezultata.U rujnu prošle godine nalaz papa-testa je bio CIN II, nakon čega sam upućena kod specijaliste u KBC koji je napravio koposkopiju.Utvrđena je blaga cervikalna displazija. U prosincu prošle godine bila sam na LLETZ-u, pato-histološki nalaz je bio u redu. U ožujku na kontroli nalaz je bio ponovo HPV i CIN I. Molim za savjet, da li je moguće bilo šta poduzeti osim redovito ići na kontrole? Veoma sam zabrinuta jer nisam još rađala a planiram u iduće 2-3 godine. 3 različita ginekologa su me uvjeravala da ovo moje zdravstveno stanje ne utječe na trudnoću i da se ne moram brinuti zbog toga, da li je to istina? Da li je moguće nakon konizacije roditi? Unaprijed zahvaljujem

prof. dr. Marina Ivanišević

Draga Iva, sadaa je vrijeme za trudnoću, jer najvjerojatnije će se nalaz papa testa ponovno brzo popeti na cin II i naći će se u KBC ili izvan njega tko će na CIN II ( s čim se ne slažem) učiniti LLETZ!! Ne znam koliko je tkiva odstranjeno ali prije bilo kakve iduće intervencije treba roditi. HPV ne utječe na plod.