cista

lidija

Na uzv pregledu otkrivena mi je ovarijalna cista,septirana oko 58 mm desnog jajnika.Možete li mi malo pojasniti što bi mi se moglo dogoditi i dali je to nešto jako zabrinjavajuće.Napominjem da sam na zahtjev liječnika napravila pauzu sa cilest tabletama koje pijem već 3,5 godine.Do 5-og mjeseca ove godine sve mi je bilo ok,papa nalaz mi uredan.Molim za objašnjenje!zahvaljujem

prof. dr. Marina Ivanišević

Draga Lidija, najvjerojatnije se radi o upalnoj cisti, ali je potrebno učiniti KKS, SE; CRP, CA 125 ( pokažite liječniku), te ukoliko su ti nalazi ureni, tada ponoviti uzv pregled sa obojenim doplerom u prvih 8 dana od početka menstruacije; i ukoliko se procjeni da je cista istih ili većih mjera, tada treba ukoiko je upala isključena učiniti laproskopiju.