II/III

Tanja

Vec duze vrijeme imam candidu (VS=II/III). Ginekolog mi je propisivao Nistatin vaginalete,pa Geonistin vaginalete,a zatim Betadine vaginalete, kao i koristenje Nistatin kreme. Ni jedne mi nisu pomogle. Da naglasim da se svih uputa strogo drzim. Pri spolnim odnosima koristimo kondom. Sto se tice tegoba, prisutan je samo povecan iscjedak. Molim za savjet. Unaprijed hvala.

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
U slučaju rezistente kandidijaze može se pokušati liječenje mikonazolom /Rojazol- vaginalete ili krema/, Econazolom /Ecalin, krema tijekom 3 dana/, a u rezistentnim slučajevima dolazi u obzir i sistemska primjena flukonazola (Diflucan) i itrakonazola (Orungal). Moja sugestija je isključiti poticajne momente za razvoj kandidijaze (dijabetes, antibiotska terapija i sl), a sistemsko liječenje provoditi pod strogim nadzorom liječnika.