Neplodnost

Tea

Poštovana dr.Kupešić!

Imam 29 godina, prvu menstruaciju dobila sam sa 12 godina, od tada one su neredovite, tada i kasnije nisam to smatrala osobitim problemom Medutim ulaskom u brak, moji problemi su postali veliki jer u pet godina nisam uspjela ostati u drugom stanju , tada su mi Dg. Policistićni jajnici, te su mi tada postali jasni ostali problemi kroz koje sam prolazila kroz sve ove godine a vezale su se uz tu bolest,radena mi je hormonska obrada 3. dana ciklusa i nalazi su:LH 7,8,FSH5,2 Estardiol0,17 Testosteron 1,7 Prolaktin 5,9 DHEAS 4,0 Androstendion 4,1 TSH 2,7 T4108,6 T3 2,0 te sam nakon toga narucena na odluku o stimulaciji i IVF, molim Vas da mi odgovorite kakve su moje šanse da zatrudnim

Hvala

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Temeljem hormonske analize mislim da imate dobre šanse da poticanje ovulacije rezultira optimalnim odgovorm jajnika i višestrukim ovulacijama koje će dati dostatan broj oocita (jajašaca) za daljnji laboratorijski postupak izvantjelesne oplodnje. Nadam se da su se liječnici odlučili za stimulaciju gonadotropina u kombinaciji s gonadotropinskim analozima ili antagonistima koja će Vam dati najbolje šanse za željeni uspjeh. Prema tome, postoje dobre šanse za postupak IVF, uz uvjet da su zadovoljavajući muški faktor i prijemljivost maternice.