Implantacija

Miwe

Postovani,zanima me dali je moguca implantacija 13,14 dan nakon ovulacije?2 tjedna nakon inseminacije sam napravila test koji je bio negativan,taj dan sam imala grceve u maternici ko da cu dobiti svaki cas,medutim nista evo i nakon 2 dana,pa ne znam dal je moguce da je to bila implantacija i da je test prerano raden?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, implantacija se događa otprilike 7 dana nakon oplodnje, ali u medicini ništa nije nemoguće. Ponovite test.

ena1212

Poštovani,

za vrijeme plodnih dana sam imala 3 nezaštićena odnosa bez ejakulacije.
Stim da su od tih 2 bila u razmaku od nešto malo manje od 3h takodjer bez ejakulacije unutra.
7/8 dana nakon prvog nezašticenog odnosa, to jeste 6 dana prije ocekivane menstruacije, grudi su mi postale tvrde i osjetljive na dodir, kao pred menstruaciju. 4 dana prije menstruacije sam pocela osjecati bol u donjem dijelu trbuha.
Bol nije stalna ali je razlicitog intenziteta (često je u pitanju jača bol).
Simptomi PMS su mi razliciti, ponekad dodjh ranije, a nekada kasnije.
Danas mi kasni 1, a simptomi su i dalje prisutni.

Vaginalni iscjedak je smanjen i suv, skoro pa ga i nema.

Zanima me, da li su ovi simptomi, simptomi implantacije?
I ako je bol u trbuhu znak implantacije, da l je moguce da se bol u grudima javi 2/3 dana prije iste?

Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da vam menstruacija kasni, a imali ste nezaštičene odnose jedini način da se ustanovi da li je došlo do oplodnje je test na trudnoću. Sve ostalo je puko teoretiziranje.

dajana955

Poštovani doktore, molim Vas za pomoć, u panici sam.
Zadnju menstruaciju sam imala 04.08 odnose sam imala 16.08, 17.08, 18.08 i 19.08 ejakulirao je u mene 5x. 19.08 sam imala bolne mokrenje sa blazim krvarenjem koje se jedva primjetilo na papiru, pomislih implatacijsko krvarenje al sam negdje procitala da je previse rano da se tada dogodi. Danas je 04.09 moji ciklusi traju 31-32 dana.. zavisi. Posto ovih dana imam bolne grudi uvjerena sam da sam trudna, danas sam radila kucnr poslove, naprezala se, odjednom sam osjetila kad sam sjela da mi je nesto procurilo, kad ono krv, dugo sam sjedila u vc ne lici na menstruaciju, nit me je stomak prezigao kao sto zna kad trebam dobiti. Pomisljam na najgore doktore, da li je moguce da je implantacija? Kad mogu raditi test? Inace imam 23 godine i ako se radi o trudnoci ovo je prva trudnoca.. krv mi je blago crvene boje..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uradite test na trudnoću. Moguće da je došlo do krvarenja u ranoj fazi trudnoće, što ne mora biti povezano s pobačajem.

dajana955

Postovani, opet ja. I jutros ima krvi, sinoc i jutros na ulosku nista, samo izlazi kad uriniram, jutros je izaslo bas gusto pomislila sam da je menstruacija, al opet me zbunjuje ulozak jer je skoro pa cist. Uradicu test. Samo me zanima kad bi mogla da uradim najprije?

Ivo Balenović, dr. med.

Možete odmah. Od odnosa je prošlo dovoljno vremena tako da će test biti pouzdan.

mrkvica2609

Postovani, mozete li mi odgovoriti je li moguce da implantacija ploda bude popraćena grčevima (5-sesti dan od odnosa) ili se implantacija događa na staničnoj bazi pa je nije moguće osjetiti, osim laganog krvarenja??
Zahvaljujem se.

Strahodtrudnoce

Ima li u implantacijskom krvarenju tj. Trudnoci grudastih nakupina krvi ( ugrusaka? )

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana mrkvica, implantacija može biti popraćena grčevima.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Strahodtrudnoće, implantacijsko krvarenje je oskudno, bez ugrušaka.

mrkvica2609

Hvala na odgovoru!
A kad se najranije događa iplantacija?

mrkvica2609

...pitam jer je to bilo 17dc, lagani grcevi s velikom kolicinom sliskog iscjedka koji se nije dao lako isprati obicnom vodom tijekom tuširanja, pretpostavljam ovulacija, ali 5-6 dana prije smo imali odnos, no od svega par penetracija, bez ejakulacije ikakve, sad ne znam je li ovulacija ili implantacija?

Ivo Balenović, dr. med.

Implantacija se dešava otprilike 7 dana nakon oplodnje/odnosa. Ali prema svemu navedenom, kod Vas se prije radi o ovulaciji nego implantaciji.

mrkvica2609

Hvala puno doktore.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

mrkvica2609

Oprostite na smetnji opet ja...naime imali smo odnos i na taj vjerovatni dan ovulacije, sad nekih cca 14 dana nakon, nije mi jos zakasnila M, a ja osjecam neke leptirice, pucketanje ili bockanje, koje dosad nikad nisam osjecala, sto bi to moglo biti? Je li prekasno za implantaciju?

Ivo Balenović, dr. med.

Prekasno je da bi bilo od implantacije.