implatacijsko krvarenje i menstruacija

DUKANA

DA VAS PITAM,POSTO ZADNJIH PAR MJESECI POKUSAVAM A DOSAD NISAM POKUSAVALA PA MI MENSTRUACIJA JE CUDNA ILI KASNI ILI RANI PO PAR DANA I NIJE ISTO,DALI IMA UTICAJ NA TO PRAVLJENJE BEBE.HVALA

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da nema utjecaj.

tinavul

Redovitu menstruaciju trebam dobit za dva dana,medutim,prije tri dana tijekom brisanja.primjetila sam krvavi trag,nema bolova,nema grceva! Ali danas je ta krv od svijetle boje postala tamnija,ali kao redovita menstruacija,nikako da krene!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte još koji dan da krene.

a-bee-a

Postovanj doktore,
Zadnju menstruaciju sam imala 23.11, znaci iducu trebam dobiti 20.12 ali pojavilo mi se neko krvarenje iz rodnice. Da napomenem da mi je zadnja menstruacija bila jako bolna, poslije sam imala jake bolove u ledjima I osjecala sam jak pritisak u donjem dijelu ledja koji se sirio prema desnoj strani, imam ucestalo mokrenje,mekanu stolicu, bol u desnom jajniku I evo od danas bol u desnoj dojci. kroz pretrazivanje na netu sam nasla da ovi simptomi ukazuju na miome, ciste na jajniku. Trudnocu sam pokusala iskljuciti jer partner I ja zaista vodimo racuna, koristimo kondom pa cak snosaj nekad izvrsi van rodice u kondom. Nismo imali grub sex, pa me zanima da li ovi simptomi ukazuju na neku opasnu bolest. Oprostite na duzini posta, Unaprijed Vam se zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ukazuju najvjerovatnije na periovulacijsko krvarenje.

sanda1234

Poštovani,

Da li je moguća pojava ugrušaka (komadići endometrija) prilikom implatacijskog krvarenja?

Dejan Šakoronja, dr. med.

U principu ne. Implantacijsko krvarenje puno je blaže i oskudnije.

Sofija12322

Imam 17 godina i prvi put sam imala odnose pre tri dana.Od tada imam krvarenja prilikom odlaska u toalet,a juce sam primetila i braon iscedak.Trebala bih da dobijem redovnu menstruaciju.Da li je rec o mogucem implatacijskom krvarenju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o implantaciji. Uskoro ćete dobiti menstruaciju.

Mis15

Poštovani,

dosta sam toga pročitala, ali nigdje nisam mogla naći neke detaljnije informacije. Kako ustvari izgleda implatacijsko krvarenje ? Da li je tu riječ o nekom skroz oskudnom krvarenju, da kažem i tačkasto, ili se ono može javiti i obilnije, ali naravno ne kao što je slučaj kod ciklusa? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Izgleda oskudnije od menstrualnog , javlja se u vrijeme ili par dana prije očekivane menstruacije, nepravilnog ritma, dakle može se u dva tri dana javljati a ne jednokratno, krv ne izgleda poput menstruacije.

Avoch

Pozdrav,

imam jedno pitanjce. Naime s deckom sam preko dvije godine, ne koristimo zastitu vec metodu prekinutog snosaja. Nikad nismo imali problema, osim sto mi ovaj mjesec menstruacija kasni 6 dana (prosli put mi je dosla 19.1.), te sam primjetila posljednja dva dana oskudni crvenkasti iscjedak. Imala sam sve simptome menstruacije, bolne grudi, lagane grceve i pms. Mislite li da bi ovo moglo biti implatacijsko krvarenje ili? Malo mi je bia stresan ovaj mjesec zbog ispita, ali ipak...

Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
postoji mogućnost da se radi o implantacijskom krvarenju, ali svakako trebate što prije napraviti test na trudnoću

Beogradjanka

Postovani doktore,
Dobijam menstruaciju na 28-31 dan.
Imala sam odnose u plodnim danima, jer zelim da zatrudnim. Nakon ovulacije meni je temperatura bila 37 dok ne dobijem menstruaciju. Danas, je poceo stomak da me boli, dobila sam neko krvarenje, blagi bolovi u stomaku, malo slabiji nego za menstruaciju, bol u grudima je tu, kao i temp.37. Da li mislite da je rec o menstruaciji ili implatacijskom krvarenju?

Tanjanjanja

Dobro vece!Imam par pitanja...naime,Vec 3 ciklusa pijem cyclo progynova tablete.viklusu mi traju 30 dana.Posljednji ciklus imala sam nezasticen odnos 13.ili 14.dan ciklusa(nisam bas sigurna).5 dana nakon odnosa a otprilike 10 dana prije ocekivane menstruacije dobila sam odjednom krvarenje braonkaste boje koje je sutradan preslo u crvenu boju(slicno menstualnoj krvi ali bez ugrusaka).Uglavnom krvarenje je trajalo 2 dana,nije bilo obilno I samo je prestalo.Za to vrijeme imala sam blage grceve u stomaku,slicne menstrualnim ali mnogo slabijeg intenziteta...temperatura mi je malo povisena vec par dana,oko 37,osjecam da sam i metboznija nego obicno...Trebala bih dakle dobiti narednu menstruaciji za 5 dana.Interesuje me da li postoji mogucnost trudnoce I kada bih najranije mogla uraditi test?Pu o vam hvala unaprijed! Veliki pozdrav iz Sarajeva!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Beogradjanka, jedini način da to utvrdite je test na trudnoću. Uradite ga s prvim jutarnjim urinom.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Tanjanjanja, cyclo progynova tablete se koriste u hormonskom nadomjesnom liječenju, stoga žene kojima je propisana takva terapija ne mogu ostati u drugom stanju jer njihov organizam više ne proizvodi hormone u optimalnim količinama. Kod žena u perimenopauzi ne dolazi do ovulacije i ne postoji mogućnost oplodnje. Krvarenje koje se javilo najvjerojatnije je probojno i relativno je česta i bezopasna nuspojava terapije.

Beogradjanka

Doktore,
Nazalost, menstruacija je.. mislila sam da se bebe lakse prave. Samo me jedno buni i nadam se da nije nista strasno to sto imam bolove u grudima, a menstruacija je nastupila.

Tanjanjanja

Poštovani,hvala Vam na brzom odgovoru. Medjutim sad sam potpuno zbunjena.Cyclo progynova mi nije propisana zbog perimenopauze kako kazete,nego po rijecim mog ginekologa da bi osigurali uspjesnu ovulaciju.Bar mi je tako receno.Radjen je hormonalni test I sve je bilo u granicama normale a jedini problem je PCOS...opet kazem,po rijecima mog ginekologa. U momentu kada se pojavilo to krvarenje ja sam prestala da koristim CP-vu samoinicijativno.Uglavnom,sad sam pooootpuno zbunjena,receno mi je da CP ni u kom slucaju nisu kontraceptivne pilule I da mnogo zena ostaje u drugom stanju bas uz pomoc njih...Ciklus ocekujem za 3,4 dana.U svakom slucaju,doktor bi trebao da mi pomogne da ostanem trudna a propisuje mi,kako kazete,tablete koje to onemogucavaju?!