implatacijsko krvarenje i menstruacija

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Tanjanjanja, niste naveli sve podatke i zato je došlo do nesporazuma. Kada se propiše lijek koji spada u skupinu hormonskog nadomjesnog liječenja pretpostavka je da je žena u perimenopauzi. No, ponekad se ti lijekovi mogu davati kako bi se organizam 'pripremio' za trudnoću jer sadrže ženske hormone. U tu svrhu vam je liječnik i propisao. Dakle kao hormonsku potporu. Oni nisu kontraceptivi i ne sprečavaju ovulaciju. Obzirom na ranije navedene podatke savjetujem da uradite test na trudnoću.

Tanjanjanja

happy) Puno Vam hvala doktore. Vec sam se bila potpuno razocarala. happy Nadamo se najboljem pa cemo vidjeti.Sacekacu,nadam se iskreno,kasnjenje ciklusa pa uraditi test. Jos jednom Vam hvala do neba na azurnosti u odgovaranju! Veliki pozdrav iz snijegom zatrpanog Sarajeva. happy

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu. Pozdrav i Vama.

ivana810

Poštovani,
zadnja menstruacija mi je bila 26.05.
Test za trudnoću sam napravila 20.06 pokazao je plus i 1-2tjedna. 21.06 sam imala smedi iscjedak i radila sam betu koja je bila 61.3. 22.06 ujutro nisam imala nikakav iscjedak a predvečer je poceo crveno oskudno krvarenje. Da li se radi o implatacijskom krvarenju? Uz to imam i grceve koji traju vec dva tri dana. Jave se svako toliko, nekad su slični menstrualnim a nekada su ostriji

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da se radi o implantacijskom krvarenju. Savjetujem uzv pregled.

Tea1234

Poštovani,

Imam redovne cikluse 27-29 dana, zadnja M je bila 3.10,trajala je 6 dana kao i obično i obimom kao i inače, nezaštićene odnose smo imali u vrijeme plodnih dana. 1.11 mi se pojavi roskast iscjedak prilikom brisanja,koji nikada nisam imala prije M te traje jos,s tim da jucer i danas je malo pojacan. Danas(4.11) sam uradila test na trudnocu i pozitivan je. Prije 5 mjeseci sam imala spontani pobacaj,radilo se o biokemijskoj trudnoci,al tada sam imala preobilno krvarenje, no sad me strah da opet ne dode do toga.
Uz to sve imam i duboku zdjelicnu endometriozu.
Nadam se brzom odgovoru