Implatacijsko krvarenje ili trudnoća?

Menstruaciju dobivam između 30-35 danaa traje mi 6/7 dana.Spolni odnos sam imala 04.01.,sa kondomom i decko je svršio van mene. A zadnja menstruacija je bila 18.12.
16.01 uvecer mi je na vesu bio smećkast iscjedak,a nakon nužde roskast. Stomak u donjem dijelu me jako zabolio kao i kad dobivam inace,ujutro 17.01 sam imala crveni iscjedak kao i uvijek ali tek kad odem na wc i taj dan me bolilo,nije bas mnogo bilo na ulosku,a inace mi je obilno,dan nakon isto tako,18.01 takodjer kao prethodni dan,19.01 mi je bilo manje tijekom dana i kad odem na wc bilo je nesto malo ali predvecer se pojacalo kad sam oprala kosu,20 i 21. Mi dosta ide ali je 21. na ulosku smedje,a kad odem na wc crveno/smedje,stalo je 22.01,bas kao i menst,trajalo je 7 dana,Ali je bilo oskudno i tek isjecak bas bas podje kad odem obavljati nuzdu.Je li moze biti implatacijsko krvarenje dok mi tako malo ide ili ne? Citala sam da impl traje samo 2 eventualno 3 dana i da nije bas crvene boje. Ali me strah,vase misljenje?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema opisanom radilo se o normalnoj menstruaciji. Implantacijsko krvarenje je puno manje i puno kraće gtraje. A i obzirom na zaštićen odnos nema šanse da je došlo do oplodnje.

maja1232

Pozdrav,

imam slično pitanje.

Uglavnom zadnja "normalna" menstruacija mi je počela 7.1. Ciklusi mi od kad pijem terapiju za hipotireozu traju 21-24 dana. Ova bezbolna "menstruacija" je počela 4.2 navečer i za sada se sastoji od jedno 7 kapi krvi od kojih su do danas sve redom bile smeđe, danas je jako tamna crvena krv.
Koristim mentrualnu čašicu i ovo što sam do sada izlila je nešto što bi inače izašlo na prvi dan, menstruacije su mi inače jako bolne i traju svojih 5 dana od čega su bar 2 dana opća poplava i tu istu čašicu napunim do vrha u 4-6h, za noć moram koristiti veći model.

Trudnoća nije isključena obrzirom da prakticiramo jedino prekinuti snošaj.

Moje pitanje je: koje simptome bi trebala pratiti i u kojem trenu bi se trebala obratiti lječniku?

Imam 31 godinu i za sad sam 0, 0 pa nemam pojma što je sad ovo. happy

Hvala unaprijed! happy

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da imate odnose, a menstruacija nije uobičajenog intenziteta postoji mogućnost da se radi o implantacijskom krvarenju. Savjetujem da učinite test na trudnoću.