Laktobacili

Lota19

Poštovani,

Koliko je vremena potrebno da se korištenjem vaginaleta sa probioticima obnovi vaginalna flora?

Naime, nakon 3 tjedna svakodnevnog korištenja Lactogin vaginalnih kapsula, ginekolog je mikroskopskim pregledom utvrdio da u iscjetku uopće nema laktobacila, što me iznenadilo.

Brisevi su sterilni, papa nalaz uredan, ali imam smetnje peckanja i svrbeža. Pregledom iscjetka utvrđeno je da nema znakova upale, ali ni laktobacila.

Što mislite o Linex lady comfort vaginalnim kapsulama?
Da li je bolje koristiti comfort ili obične?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, probiotici bi trebali obnoviti vaginalnu floru u roku tjedan dana. Pitanje je zbog čega kod Vas nema laktobacila. Linex Lady sadrže poseban laktobacil – Lactobacilus casei v. rhamnosus Döderlein u vrlo velikim količinama. Taj laktobacil posebno je otporan, brzo se razmnožava, oblaže vaginalnu stjenku i tako potiskuje različite uzročnike bolesti. Mislim da nema nekih velikih razlika između običnih i comfort, osim u načinu primjene.