inseminacija

sandra

Cijenjena dr.,bila sam na inseminaciji 17.9.-inseminirano je 72mil spermija,kinetika 3-inseminacija u maternicu.Nakon 2-3 dana počeli
su bolovi u dijelu gdje se spajaju trtica i leđa-inače,pred menzis,imam takve bolove.Zanima me koji su može biti razlozi te boli i ima li ona
veze sa menstruacijom.
Unaprijed hvala

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana gospođo Sandra,
Kao prvo ispričavam se zbog zakašnjelog odgovora do kojeg je došlo zbog mojeg službenog odsustva. Bolovi u leđima mogu biti uvjetovani uvećanjem jajnika uslijed primjene sredstva za indukciju ovulacije i hiperstimulacijom. Potrebno je pažljivo pratiti količinu konzumirane tekućine i analizirati volumen izmokrenog urina jer bi se opisane vrijednosti trebale podudarati. Ukoliko se smetnje nastave i počnete osjećati nadutost i zadržavanje tekućine, trebali biste se obratiti u ustanovu u kojoj ste učinili postupak kako bi se uključila primjerena terapija. Ovakvi bolovi i vrijeme u koje su se javili (3 dana po učinjenom zahvatu) ne bi smjeli ukazivati na nastup menstruacije. Puno sreće u Vašim nastojanjima da ostvarite željenu trudnoću.

svjetlana

Gospođo Sandra,
Uzela sam si slobodu, ako uopće budete ovo pročitali, da Vas upitam za daljnji tijek događaja. Naime, i sama sam nedavni imala IUI, i također su uslijedili bolovi. Nekad me boljelo jače, nekad slabije, ali neprestano sve do 18. dana poslije IUI kada sam dobila menstruaciju - tada je prošlo kao rukom odneseno. Nigdje nisam pročitala niti čula o takvim bolovima, pa bih Vam bila zahvalna da se javite.
Nadam se da ste uspjeli???? Puno sreće!

sandra

Gospođo Svjetlana,inseminacija nije uspjela,ali bila sam 10.11.na ponovnom pokušaju.Ne znam što bih Vam rekla o tim bolovima,osim da
sam ih ja imala-imam i ovaj puta,ali u puno manjoj mjeri nego prvi puta,
s tim da sam sada jače stimulirana.Prsa me jako bole.Ne znam jesam li Vam i koliko pomogla.I Vama puno sreće u budućnosti.