Iscedak u dojci

Prespana

Od pre 4 good imam iscedak is dojke proziran,bljed.Prolaktin je u redu.Ali kad su ni radili ultrazvuk doktorica mi je rekla da uzmem primerak iscedka i da se to ispita u mikro.Ispalo je stafilokokus aerius.Dobila Sam Prema antibiogramu klaritromicin.Nemam nikakve promene na dojku ,nista me ne boli.Sad pitam sta da radim.,ako I pored antibiotika jos imam iscedak opet moze da se nalepi bakreija.Jek je moguce da imam tu bakteriju a da nemam nikakvih simptoma.A uzela Sam u sterilnu posudu. imam hipotiroidna jel moguce da je to povezano sa iscedkom is dojke??

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, učinite analizu hormona štitnjače i citološki pregled iscjetka. Često je iscjedak povezan s hipotireozom (smanjenim radom štitnjače). Liječenjem hipotireoze prestati će i scjedak. Bilo bi dobro ponoviti prolaktin.

Prespana

Ja pijem eutirox 50,i prolaktin Sam ispitala pre 2 nedelje 3 Dan ciklusa I je u redu.Mene buni ova stafilokoka,juce Sam popila jedna tableta klaritromicin I dobila strasne bolove u stomaku sto Sam morala na hitnoj zato sto ja imam hronicni gastritis .I prekinula Sam.Na antibiogramu bill su navedeni lekovi na Koji bakterija reaguje(clarittomycin,clindamycin,gentamicin,
Eritromycin,azitromycin,cefoxitin,co-trimoxazole,ciprofloxacin.
Sta da pijem za stafilokokus a da nemam te stomacne tegobe.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nuspojava svakog antibiotika mogu biti gastrointestinalni poremećaji. Pošto se antibiotici dobivaju isključivo preko liječničkog recepta savjetujem da Vam to odredi Vaš liječnik. Ukoliko bi tegobe bile takve da uopće ne možete uzimati antibiotike peroralno, postoji mogućnost intravenoznog davanja u zdravstvenoj ustanovi.

Prespana

Hvala puno.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Prespana

Uradila Jo's jedan bris i jedva je bill jednu kapljicu maluBris je ostao sterilan.Neznam kome da verujem.Dok kaze da nakon 1mesec uradim Jo's 1 put ,stim da nisam mogla da uzmem dovoljno I trebalo je bas jakni stisak.Ja nemam nikakvih problemaali bojim se da ako stvarno imam stafilokok bice bas serioznih problema.Sra da radim?

Ivo Balenović, dr. med.

Učinite kako Vam je liječnik savjetovao. Ponovite pretragu za mjesec dana.