Smeđi iscjedak

Kuku

Poštovanje, doktore. Već peti dan imam smeđi iscjedak. Prva četiri dana je bio svijetlosmeđi, jednom na dan, uglavnom ujutro. Danas je malo jači i tamniji. Počeo je 07.01., dan prije ovulacije. Nemam bolove, a jučer mi se blago mantalo. Posljednju menstruaciju sam imala od 22. do 27. decembra i redovna je, te obično traje 6 dana. Odnose imam redovno, bez zaštite. Zabrinuta sam šta bi moglo da bude u pitanju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možda kakva cista. Sugeriram uzv.

bbb1

Postovani,

Vec 3. Dan imam smede-crveni iscjedak. Proslu menstruaciju sam imala 7.11. a prije 4 dana sam se ljecila od gljivicne infekcije i koristila od dr. Wolfa vagisan,kremu i vaginalete. Kada sam koristila kremu osjetila sam da me pece cim nanesem i to traje par minuta i prestane. Imala sam spolne odnose bez zastite ali nije doslo do evakuacije. Jutros kad sam se probudila iscjedak je bio nekako narancaste boje i imam laganr bolove u donjem dijelu stomaka. Zanima me od cega to moze biti i sto da napravim.

Lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, učinite urinokulturu možda se radi o infekciji mokraćnih puteva. No vjerojatnije je da se radi o slabijoj funkciji žutog tijela zbog čega dolazi do oskudnijeg krvarenja prije menstruacije.

jopa20

pozdrav! isla sam na wc i primjetila sam kad sam se obrisala neku krv i zatim sam na poslu isla na wc i neki crni ugrusak sam imala i od onda mi jee crna krv bila samo na ulošku to je trajalo jedan dan samo i sad vise nee.. što bi to moglo bit? Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, puno toga ovisi u kojoj ste fazi menstruacijskog ciklusa, te da li imate spolne odnose, da li Vam menstruacija kaasni. Ukoliko je sredina ciklusa moguće je ovulacijsko krvarenje, ukoliko je kraj ciklusa moguće je predmenstruacijsko krvarenje. Ukoliko imate nezaštićene spolne odnose moguće da se radi o implantacijskom krvarenju, tj. početnoj trudnoći.

mirela001

Poštovani kako sam na putu nisam u mogućnosti do dr. Pojavio mi se neki iscjedak i lagano me pecka i svrbi. Ovdje ne mogu kupiti nikakve vaginalete a kod sebe imam oranozol kremu na lojoj piše da je i za genitalije. Dali se krema smije koristiti za vanjsku upotrebu? Kako radimo na trudnoći u slučaju iste dali krema može imati nuspojave u ranoj trudnoći?
Puno hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, slobodno koristite kremu.Lokalno primijenjena ne izaziva nuspojave u slučaju trudnoće.

Majat90

Postovani, imala sam zadnju menstruaciju 18.11. (svakih 30 dana). 09.12. nakon spolnog odnosa primjecujem smedji iscjedak, te dan poslije malo sukrvice i grceve, tj tupe bolove u donjem dijelu stomaka. Inace nemam zasticene odnose.
O cemu se moze raditi? Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, postoji mogućnost implantacijskog krvarenja i bolova.

demblee

Poštovani,
prije 28 dana sam imala medikamentozni pobačaj, na kontroli je sve bilo u redu i danas bi trebala dobiti menstruaciju. Ali pojavio mi se smeđi iscjedak. Krv se pojavila, ali smeđi iscjedak je još prisutan i nije mi kao uobičajena menstruacija. Imam grčeve, ali ne krvarim stalno kao prije pobačaja. U međuvremenu smo partner i ja imali nezaštićene spolne odnose, ali nije bilo ejakulacije. Da li je ovo normalno?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nakon pobačaja je moguće da menstruacija ne dođe na vrijeme, niti da bude uobičajenog intenziteta.

Cecaa95

Postovani, do ove menstruacije nisam imala nikakvih vecih problema sem variranja par dana "gore dole" ciklusa. Medjutim 02.12 kada mi je i bio termin dobila sam braon/crn iscedak koji je trajao narednih 8 dana ( jako blagog intenziteta) 5 i 6 dan mi je bio pomesan sa malo krvi. 3 dana po završetku takve menstruacije mi se pojavi opet braon iscedak pri naprezanju i na toalet papiru. I idalje traje. Da li je nesto opasno i da li postoji nacin da ga zaustavim? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o slabijoj funkciji žutog tijela i posledičnoj hormonskoj neravnoteži. Ne radi se o ničem opasnom. Takvo se stanje liječi promjenom gestagena u drugoj fazi ciklusa. Savjetujem pregled.