iscjedak

Martina

Poštovana dr.Kupešić.
Imam redovite menstruacije svakih 25-28 dana, Zadnja menstruacija bila mi je 18.01.2002. Prije dva dana pojavio mi se krvavi iscjedak,ovo je već treći dan da ga imam. (po mojoj računuci ovo su mi trebali biti plodni dani). Želim naglasiti da mi je zadnja menstruacija 18.01.2002. bila normalna, ali me zbunjuje to da mi je ostao PMS -bolne grudi koji se pojavio prije posljednje menstruacije i traje do danas. Da li se mogu nadati da sam trudna i kakav je to iscjedak?

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Teško je bez ginekološkog pregleda precizno odgovoriti o kakvom se iscjetku radi. Dakako da bi bilo poželjno učiniti beta hCG iz krvi kako bi se u slučaju trudnoće egzaktno potvrdio nalaz, a alternativno dolazi u obzir učiniti ultrazvučni pregled koji će pojasniti zašto imate smetnje u vidu PMSa (radi li se o trudnoći, cisti jajnika ili slično)