miom

Helena

Na nedavnom UZV pregledu dijagnosticiran mi je miom promjera 60 mm, smješten je iza uterusa. Buduci je liječnik predložio laparoskopiju a pročitala sam da se miomi u pravilu ne diraju ako ne stvaraju probleme, njegova dijagnoza me zabrinjava. Imam 33 godine i nisam rađala, urednog ciklusa, od problema jedino gljivične infekcije. Da li bi pomoglo drugo mišljenje (Color dopler?)? Lijepi pozdravi.

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Prema Vašem opisu miomatozni čvor iako je velikog promjera, smješten je iza maternice i u cjelosti je odijeljen od nje. Dvojim da bi se miomatozni čvor opisanih dimenzija mogao laparoskopski odstraniti, te bih preporučila da učinite dodatnu pretragu i konzultacijski pregled kako biste dobili dopunsko mišljenje. Laparoskopija bi bila poželjna s aspekta Vaše želje za reprodukcijom da se potvrdi lokacija mioma i ustanovi prohodnost jajovoda.