iscjedak

martina

recite,molim vas,da li pojacani iscjedak(toliko da je potrebno upotrebljavati dnevni ulozak)nuzno znaci eroziju grlica maternice te samim time povecanu sansu raka grlica i promjene na grlicu?

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Povećani iscjedak gotovo uvijek ukazuje na inflamacijske (upalne) promjene rodnice i/ili cerviksa te je uputno osim Papa testa i ginekološkog pregleda u opstetričkim zrcalima učiniti dopunsku obadu u vidu cervikalnog obriska na klamidiju, mikoplazmu, ureaplazmu, aerobe i anaerobe kako bi se objektivizirao uzrok Vaših tegoba.